A levezetésre vagyok kíváncsi, vagy milyen tételt kell alkalmazni?

nov. 7. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel forgásszög, ezért osztani kell 360-nal (levonjuk az egész köröket), majd a maradék koszinuszát kell kinézned a táblázatból. Nem kell semmilyen tétel, csak a tudás, meg a józan ész. Minden szögfüggvény csak a 0-359 fok tartományban értelmezhető, hiszen ha ezen túl mégy, ugyanott vagy. Például a 370 fok = 10 fokkal, hiszen az 360+10. Vagyis minden hatalmas szögelfordulás leredukálható a 0-359 tartományra, ez pedig benne van a táblázatban.
nov. 7. 20:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt kell tudnunk, hogy tetszőleges x-re


cos(x) = cos(x+k*360°), ahol k értéke tetszőleges egész. Magyarán ha a szöghöz hozzáadunk 360°-okat (vagy kivonjuk), akkor az eredmény koszinusza ugyanaz marad.


Ennek megfelelően:


cos(-3450°) = cos(-3090°) = cos(-2730°) = ... = cos(-210°) = cos(150°), ez az érték pedig egy nevezetes szögfüggvényérték, amit ki kell tudni számolni (vagy fejben tartani); -gyök(3)/2.


Tehát cos(-3450°) = -gyök(3)/2.

nov. 7. 20:24