Mi ennek mi a megoldása? Miért így van?


Falfelület: 200m²

Habarcs kiszerelés: 25kg/zsák

Kiadósság: 1,7kg/liter

Keverővíz:4,7 liter/zsák

Habarcs igény: 20 liter/m²

Mennyi a klinkerhabarcs előállításához szükséges szárazkeverék mennyisége? Zsákok száma? A habarcs előállításához szükséges víz mennyisége?


nov. 8. 19:07
 1/1 krwkco ***** válasza:
100%

Falfelület: 200m²

Habarcs igény: 20 liter/m²

Teljes habarcs igény: 200m²*20liter/m²=4000 liter


Kiadósság: 1,7kg/liter

Teljes habarcs tömeg: 4000 liter*1,7kg/liter=6800kg


Habarcs kiszerelés: 25kg/zsák

Keverővíz: 4,7 liter/zsák

Egy zsákból keverhető habarcs: 25kg+4,7kg=29,7kg


A zsákok száma: 6800kg/29,7kg=228,95 vagyis 229 zsák.


Szárazkeverék: 229*25kg=5725


Víz: 229*4,7 liter=1076,3 liter azaz 1077 liter

nov. 8. 19:29