Valaki segítene megoldani? Határozza meg az a y[2] értékeket,ha y[k]=2*y[k-1]-3*y[k-2]+100 és y[0]=4, y[1]=-5. Határozza meg a sorozat határértéket!

Előre is köszönöm!

nov. 13. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

y(2)=2*y(1)-3*y(0)+100=-10-12+100=78


A sorozatnak nincs határértéke.

nov. 13. 16:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Ki tudnád fejteni jobban?
nov. 13. 16:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, köszi a választ!
nov. 13. 16:45
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezt esetleg tudod?

Számoljuk ki a sorozat hátértékét an=ndik√3

nov. 13. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam.
nov. 13. 17:22