Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mekkora a körszelet területét...

Mekkora a körszelet területét ha húr 15cm a sugár pedig 10cm?

Figyelt kérdés

2023. nov. 14. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

sin(alfa)=7,5/10 => alfa =

T=10^2*Pi/360°*2*alfa

2023. nov. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd? Nem értem
2023. nov. 14. 19:58
 3/6 A kérdező kommentje:
addig igen, hogy ezek szeintem az alfa az 48.6
2023. nov. 14. 19:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Várjuk, ha minden igaz akkor T=84,82cm2??
2023. nov. 14. 20:02
 5/6 A kérdező kommentje:
így utólag megnézve az szerintem csak 0.5 alfa, tehát alfa=97,2 T=35.21cm2
2023. nov. 14. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első nem teljesen jól írja. Amit ő megadott, az a körCIKK területét fogja megadni.


Tehát:


-Először kiszámoljuk a szöget úgy, ahogy #1 írta. Ez viszont a keresett szögnek a fele (ezért is van nála 2*alfa), és így kiszámoljuk a körcikk területét.

-A (konvex) körcikk felbontható egy egyenlő szárú háromszögre, melynek szárai a kör egy-egy sugara, és a körszeletre. Emiatt a körszelet területét úgy kapjuk, hogy a körcik területéből levonjuk a háromszög területét. Jelenleg a háromszög területe: 10*10*sin(97,2°)/2 cm^2. Tehát ha ez megvan, akkor a konvex körcikkhez tartozó körszelet területét meg tudjuk határozni egy kivonással.


Amikor egy körbe behúzunk egy húrt, akkor a kört KÉT körszeletre osztjuk, melyek összterülete megegyezik a kör területével. Emiatt a nagyobbik körszelet területét úgy tudjuk a legegyszerűbben megkapni, hogy a kör területéből kivonjuk a kisebbét.


Mivel a feladat nem tűzte ki, hogy melyik körszelet területére gondol, ezért érdemes mindkettőt kiszámolni.

2023. nov. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!