Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szeretnék elindulásban segítsé...

Szeretnék elindulásban segítséget kérni az alábbi ofrgatónyomatékos feladatban?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

Szeretnék segítséget kérni a csatolt képen szereplő feladathoz ahhoz, hogy el tudjak indulni.

Amit eddig összeraktam:

Pascal-törvényét kell alkalmi. Ehhez meg kellene határozni a 2 cm dugattyúra kifejtett erő nagyságát. Ehhez a forgatónyomatékra lenne szükség, és be is rajzoltam a távolságokat, de nem tudom tovább folytatni.

Addig eljutottam, hogy 90 Nm lesz a forgatónyomaték a teljes 90 cm-s erőkarra nézve. Köszönöm előre is a segítséget!

[link]



nov. 14. 21:49
 1/5 A kérdező kommentje:

120 N-nak adódik a dugattyúra ható erő, amiből Pascal törvényét alkalmazva kijonne az 5 cm-s dugattyura hato ero. Viszont gyanusan egyszeruen jott ki, es picit bizonytalan vagyok.

Azt gondolom, hogy a forgatonyomatek egyenesen aranyos a tavolsag, es az erokar szozataval. Hogyha a forgastengelytol 15 cm-re van a rud, akkor az erokar masik vegetol 75 cm-re. Igy tehat 90=0,75F1, amiből F1-120 N

Igy tehat felirhato, hogy:

120/2 = F2/5, amiből F2=300 N-nak adodik

nov. 14. 22:04
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

F: az ember által kifejtett erő.

F₁, F₂: a dugattyúk által kifejtett erő.


F=100N

F₁=?

r=0,9 m

r₁=0,15 m

A₁=(0,02)²*pi

A₂=(0,05)²*pi

F₂= ?


F*r=F₁*r₁, amiből F₁=600N


F₁/A₁ = F₂/A₂ , amiből F₂=600*25/4 N

nov. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Pontosabban az alábbi a helyes, mert átmérőket adtak meg, nem sugarakat:


A₁=(0,02/2)²*pi m²


A₂=(0,05/2)²*pi m²


de amikor a végén felírod az arányt, ez már nem számít, tehát ugyanaz a végeredmény.

nov. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
nov. 15. 08:20
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, ez a feladat kivilagosodott:)
nov. 15. 08:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!