Vekkerlakán a napot órákban,az órát percekben a percet másodpercekben mérik (természetes számok)hasonlóan hozzánk,azonban náluk 1 nap 91 percből,1 óra 119 másodpcből áll.Hány órából áll 1 nap,hány percből 1 óra,hány másodpcből 1 perc Vekkerlakán?

nov. 15. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó bolond egy hely!

Ez valami oszthatósági trükközmény lesz. 91=13*7 119=17*7

1 nap 13 óra

1 óra 7perc

1 perc 17 másodperc

nov. 15. 19:11