Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezek a német mondatok jók így?

K0rva kérdése:

Ezek a német mondatok jók így?

Figyelt kérdés

Sziasztok házi feladatom nem tudom helyes-e így:


Ich habe ein bruder. Er wohnt auch in Ungarn. Letze Winter wir haben in Scheiz gearbeitet. Mein lieblingsmusik ist rammstein. Ich habe sie gesehen letztes sommer (vagy letzten?).


Van egy testvérem. Ő is magyarországon él. Tavaly télen svájcban dolgoztunk. A kedvenc zeném a rammstein. Láttam őket tavaly nyáron.



nov. 20. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Nem egészen, vannak benne hibák. Kijavítom:


Ich habe einen Bruder, der auch in Ungarn lebt. Letzter Winter haben wir in der Scheiz gearbeitet. Meine Lieblingsmusik ist Rammstein. Ich habe sie letzter Sommer gesehen.

nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

1. Einen

2. Jó

3. Szórend

4. Meine

5. Ihnen

nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Bocsi, most látom, hogy Svájcot elírtam. Helyesen Schweiz.

Az első kettő mondatot azért vettem egybe, hogy kicsit változatosabb legyen, de ha nem tudod a mellékmondatot, írd külön:

Ich habe einen Bruder. Er lebt auch in Ungarn.


A kettes válaszoló írta az 'Ihnen't az utolsó mondatba, de az nem jó, mert részes eset, és neked 'sie' kell, azaz 'őket'.

nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!