Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van ötletetek olyan témákat...

Amlator12 kérdése:

Van ötletetek olyan témákat felsorolni, amiket el tudtok képzelni, hogy megjelenjen a történelemkönyvekbe?

Figyelt kérdés
Beadandómhoz, olyan témákat keresek amelyek nincsenek benne a történelem könyvbe, vagyis a NAT-ba viszont szerintetek érdemes, vagy fontos lenne oktatni. Tudtok nekem ilyen témákat mondani?

nov. 26. 16:24
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Jelenleg az őskor, amit szerintem hiba volt kivenni a NAT-ból.
nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régen érettségiztem már, nem tudom most mi része a NAT szerint a hivatalos tananyagnak.

A magyar történelemben nagyjából 500 évente születik egy zseniális hadvezér, akihez ennek megfelelő csata is tartozik. Hunyadi János és Nándorfehérvár tudtommal a tananyag része, de Árpád vezér és a Pozsonyi csata kevésbé ismert, Horthy és az Otrantói csata meg kb. ismeretlen itthon.

Ami talán fontosabb, nekünk alig volt technikatörténet, pár találmányt megemlítettek, de nagyjából ennyi. Pedig még a korszakokat is erről nevezték el (csiszolt/pattintott kőkor, rézkor, bronzkor, vaskor) az ipari forradalomtól meg főleg meghatározóvá vált. Még a görög mitológiába is bekerült a sánta kovács, mert a kora bronzkorban még arzént használtak ón helyett a réz ötvözéséhez - annak ismert mellékhatásaival.

Ami a legjobban hiányzik a hazai történelemoktatásből, azt viszont nem fogod egy esszével megreformálni: a szemlélet. Nem a királyok-csaták-évszámok az igazán fontosak, hanem az összefüggések! Valami történik, és teljesen máshol, évekkel később emiatt ez és ez lesz. Az 1914-es év nem fog megismétlődni, de vannak uralkodók, elnökök, és családtagjaik elleni merényletek, vannak járványok, léteznek etnikailag/gazdaságilag/politikailag összetett országok, az ennek megfelelő feszültségekkel (Csehszlovákia, Jugoszlávia felbomlása, vagy kicsit aktuálisabb Ukrajna, Izrael, USA, Spanyolország).

nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a rabszolgaságról és a felfedezések koráról lenne érdemes többet beszélni. Sajnos nekem olyan történelemtanárom volt, aki egybe mosta a feketéket és a rabszolgákat, és jóval érettségi után tudtam csak meg az igazságot. Úgyhogy erről lenne érdemes többet tanulni, mert a mai világban egyes népcsoportok előszeretettel játszák ki az áldozat kártyát, vagy próbálnak bűntudatot ébreszteni bennünk, de ez elkerülhető lenne, ha a valódi történelmet oktatnák. Ez nem csak Magyarországra igaz, hanem az egész világra.


A másik amit mondanék, az nekem is az őskor amiről szerintem többet beszélhettünk volna anno. Nyilván nincs olyan sok információnk róla mint mondjuk egy második világháborúról, de annál azért lehetne bővebben beszélni róla hogy "voltak gyűjtögetők akik letelepedtek és elkezdtek földet művelni meg hasonlók aztán ennyi. Léphetünk is tovább"

dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!