Hogyan kell kiszámítani egy adott időszakra a napi változás átlagos ütemét? (statisztika) például: 1.nap: 134 2.nap: 116 3.nap 117 4.nap: 138 5.nap: 186

dec. 7. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:

negyedik gyok alatt (186/134) = 1,09


9%-os novekedes

dec. 7. 12:52
 2/5 anonim ***** válasza:

csak az utolso es elso napot kell nezni, 186 es 134


egyszeru szazalekszamitas a valtozas 186/134 * 100 = 1,39 (39% novekedes osszesen)


de ezt el kell osztani 4 napra 39/4 = 9,75 (~9%)



miert 4 napra? mert 2 nap kozott 1 valtozas van, 3 nap kozott 2 valtozas, 4 valtozas kozott 4... stb.

dec. 7. 12:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
dec. 7. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
L = (n-1).GYÖK(Yn - Y1)
dec. 7. 14:07
 5/5 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk ebben az esetben:

1. nap 7680

2. nap 9929

3. nap 13987

4. nap 10492

5. nap 6575

dec. 7. 15:27