Valaki segítene ebben a három feladatban? És légyszi vezesse is le, és nem csak a megoldást biggyessze ide


1) Egy sorozatban a1=2

, an+1=an+2n

. Határozzuk meg a100

értékét.


2) Keresztrejtvénynek nevezünk egy fekete és fehér négyzetekből álló négyzetrácsot, melyben minden fehér mezőhöz található egy őt tartalmazó 2×2

-es része a táblázatnak, amely csak fehér mezőkből áll. Szónak nevezzük a táblázat egy sorában vagy oszlopában található, csak fehér mezőkből (legalább kettőből) álló részét a táblázatnak, melyet mindkét végén fekete mező vagy a tábla széle határol.


Bizonyítsuk be, hogy egy n×n

-es keresztrejtvényben nem lehet több szó, mint (n+1)22

.


3) Legyen adott egy n≥2

egész szám. Legfeljebb mekkora lehet N

, ha tudjuk, hogy végtelen sokféleképpen választható ki N

egymást követő egész szám úgy, hogy egyiknek se legyen 1-nél nagyobb n

-edik hatvány osztója?


dec. 10. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem kellene még aktuális KöMaL feladatokat itt kérdezni.
dec. 10. 17:41
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

1.

kell a d vagy a q

amihez kell a masodik tag

a(1+1)=a1+2

a2=a1+2

a2=4

nem tudni hogy számtani v mértani sorozat szóval a3:

a(2+1)=a2+(2*2)

a3=4+4=8

2->4->8 d változatlan kéne legyen az nem lehet tehát mértani

an q képlet

an=a1⋅q^(n−1)->a2=a1*q^1->4=2q /2-> q=2

ha tudjuk q-t akkor képlet megint

a100=a1*2^(100-1)->a100=2*2^(99) ez a vége mert nagyon nagy szám

dec. 11. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugye az első az simán a számtani sorozat összegére megy:

a1 = 2,

a2 = 2 + 2*1,

a3 = 2 + 2*1 + 2*2,

...

a100 = 2 + 2*(1 + 2 + ... + 99) = 2 + 2*99*100/2 = 9902.


A másik kettő meg A jelű, ami azt jelenti, hogy nehéz. Az ország legjobb matekos osztályaiból is csak néhányan szoktak pontot szerezni abban a pontversenyben, nem is értem, hogy kerültek ezek egy szinte általános iskolás feladat mellé. Gyanús, hogy jobban jársz, ha majd megnézed az eredményt ezen az oldalon:

[link] komal.hu/feladat?a=honap&h=202311&t=mat&l=hu

dec. 12. 22:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

“és nem csak a megoldást biggyessze ide”


Már előre pofátlan vagy. Fizess korrepetitort, ne itt potyázz, ráadásul követelőzve, nem pedig kérve és előre megköszönve.

dec. 14. 08:02