Ezt mégis, hogy kéne levezetni?

Egy derékszögű háromszög átfogójához tartozó magasság az átfogót 5:16 arányban osztja. Az átfogó 63 centiméter. Mekkorák a befogók?

dec. 13. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Meddig jutottál? Egyébként rajzold le, meglepően egyszerű a megoldás. Az átfogó legyen a vízszintes, az átfogó fel van osztva a fenti arányban. Gondolom az átfogó bal része 48cm, a jobb része a maradék, 15 cm. Ennyi elég?
dec. 13. 16:52
 2/6 anonim válasza:
77%

Az első válaszoló mondott egy nagy semmit, valószínűleg csak okoskodni akart, miközben fogalma sincs a megoldásról.


[link]

dec. 13. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

magasság, befogótétel...

10-es középszintű anyag

dec. 13. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es, az általad linkelt jelöléssel: x/y=5/16 és x+y=63

Ezt megoldva x=15 cm és y=48 cm az eredmény. Ezután alkalmazod az m=√(x·y) összefüggést.

dec. 14. 09:11
 5/6 anonim ***** válasza:

5

Talán ezt hiányolod?

m=√(x·y)

a=√(x²+m²)=√(x²+x·y)=√[x(x+y)]=√(x·c)=√(15·63)=√945≈30,741 cm

b=√(y²+m²)=√(y²+x·y)=√[y(x+y)]=√(y·c)=√(48·63)=√3024≈54,991 cm

[link]

dec. 14. 19:53
 6/6 anonim válasza:
100%

#6


Nem, miért hiányolnám ezt? Az első válaszolóval volt a bajom, aki mindössze annyit volt képes a kérdező tudtára adni, hogy az az 5:16 arány pontosan mit is jelent cm-ben. Majd gőgösen odavetette, hogy "Ennyi elég?".

dec. 14. 20:15