Valaki tud segíteni matek háziba légyszíves?

Egy paralelogramma területe 457.6 cm2, egyik oldala 14.2 cm, egyik szöge 32° 18'. Számítsuk ki a másik oldalt és a hosszabb átlót.

dec. 16. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:

T=a*b *sin(alfa) => b=...


e^2=a^2+b^2+2*a*b*cos(alfa)

dec. 16. 11:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
dec. 16. 12:04