N.Jani kérdése:

Egy téglalap területe 192 cm2, kerülete 56 cm, mekkorák az oldalai? a=28-b

dec. 17. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik képletéből meg tudod a másikat is találni. Legalább próbálnád megcsinálni, nem csak kiírod és várod a választ. Ez egy általános iskola alsó osztályos példa, biztos elmúltál 16?
dec. 17. 17:08
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon kedves! Rájöttem! (Nem). Minek ír ha egy bunkó ....?
dec. 17. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:
(28-b)*b=192 egyenletet kell megoldanod.
dec. 17. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Terület = a*b = 192

Kerület = 2a+2b = 56


A második egyenletet átalakítva: 2(a+b) = 56, vagyis a+b = 28, ebből a = 28-b. Ezt helyettesítjük be az első egyenletbe:

a*b = (28-b)*b = 192. Felbontjuk a zárójelet, és rendezzük a másodfokú egyenletet:

-b^2 + 28b - 192 = 0.

Ennek két gyöke lesz, 12 és 16. Előbbi esetben a=16, b=12, utóbbi esetben a=12, b=16. Magyarul a téglalap egyik oldala 12, a másik 16, és eldöntheted, melyiket nevezed a-nal és melyiket b-nek.

dec. 17. 18:31