Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a feladatot hogyan kell...

Ezt a feladatot hogyan kell levezetni?

Figyelt kérdés

Egy henger alakú farönkből négyzet keresztmetszetű gerendát vágnak ki. Elegendő-e a 10 centiméter átmérőjű farönk, ha a négyzet oldala 7 centiméter?


Addig jutottam el, hogy kiszámoltam a gerenda átmérőjének a hosszát, de szerintem elrontottam, mert 49 cm lett.



dec. 17. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A feladat lényege a következő: egy 5 cm sugarú (10 cm átmérőjű) körbe belefér-e egy 7 cm oldalhosszúságú négyzet?

A körbe írható maximális oldalhosszúságú négyzet csúcsai a kör kerületés vannak. A csúcsokat egymással összekötve négy derékszögű háromszöget kapsz, melyek befogói a kör sugarai, az átfogók a négyzet oldalai. Kiszámolható, hogy 5 cm sugár mellett az oldalhossz sqrt(50), ami valamivel több, mint 7. Ez a gerenda keresztmetszetének maximális lehetséges oldalhossza- kisebbett lehet csinálni, nagyobbat nem.

Mindezek alapján a válasz: igen, a 7 cm oldalhosszú négyzet keresztmetszetű gerenda elkészíthető a fából.

dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
dec. 17. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Kellemes ünnepeket!
dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont kívánom!
dec. 17. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!