Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szabó Magda:mondják meg...

Szabó Magda:mondják meg zsófikának című házi olvasmány(kerdése)?3 nap alatt nem tudom kiolvasni.

Figyelt kérdés

1.A címadó mondat milyen jelentőségű a regényben?Mit gondolsz miért ezt a mondatot válsztotta az írónő címként?

2.(erre nem muszály válszolni) miután elolvastad a címet milyen történetre számítottál?

3.Mit gondolsz Zsófika jelleméről?Hogyan változik a történet folyamán?

4.tekinthető ez a regény nevelődési regénynek?Indokold meg a válaszod!

5.Milyennek érzed Zsófika és édesanyja viszonyát?(pedagógus-szülő-gyerek)?

6.Pongrácz Istvánnak milyen szerepe van Zsófika életében?

7.Mit tudunk meg Dóráról?

8.Mit gondolsz,a mai lányregények is hasonlóvcselekményt,hasonló lányos problémákatmutatnak be?



jan. 11. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy ilyen hosszú regényt én ötödikesként kiolvastam 1,5 délután alatt xddd

De segítek, Google --> "Szabó Magda:mondják meg zsófikának olvasónapló/ összefoglaló"

jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

290 oldalt csak ki tudsz olvasni 3 nap alatt.

Még ha a Háború és békéről lenne szó...

jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hm...

1. kerdesre a valasz megtalalhato a regeny vegen, miutan Szabo Marta elarulja azt a titkot Zsofikanak, amire a valaszt o a Pongracz Istvan gondozasa altal probalt megtalalni.

3. Nem igazan jellemfejlodes, legalabbis nem Zsofikae, hanem a Papp Judite.

Amugy a tobbi kerdes tipikusan a "Mire gondolt a kolto?" ;-)

jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%

De tényleg, miért nem tudod kiolvasni 3 nap alatt?

És amúgy muszáj, pontos j-vel.

jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!