Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki meg tudja oldani ezt a...

Valaki meg tudja oldani ezt a matematikai feladatot?

Figyelt kérdés
Ali szülőfalujától távol dolgozik. Munkahelye és szüleinek lakhelye között egy 100 km széles sivatag terül el. Ali meg akarja látogatni a szüleit. Kérdezősködik, számolgat, míg kiderül, hogy a sivatagban naponta 20 km-t tud megtenni, és egyszerre csak háromnapi élelem- és víztartalékot tud magával vinni. Az egyszerűség kedvéért feltételezzük, hogy csak egész napi út után lehet a magával vitt élelmiszerből és vízből tartalékot létesíteni. Hány nap alatt jut át a sivatagon?

jan. 15. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


14. oldalon olvasgass.

jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#sürgős
jan. 15. 19:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Itt szó szerint megvan a feladat!Köszönöm szépen!Bár még így se igazán értem,de talán ,ha többször elolvasom,jobban megértem.
jan. 15. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
A lényeg röviden az, hogy Ali ide-oda megy a sivatagban az élelem- és víztartalékkal, előre kell gondolkodnia, hogy hova készíti be az utánpótlást. Próbáld lerajzolni magadnak, úgy egyszerűbb lesz.
jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztem a megoldást, a saját teóriám az, hogy otthontól 60 kilométerre kell valahogy három napi tartalékot felhalmoznia. Ami persze egy lépésben lehetetlen, mert az oda 40 vissza 40 km négy napjába telne. És innen jön a járkálás az egynapi és kétnapi járóföld között, a három napi ellátmánnyal, amíg ki nem jön.
jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!