Nono 2 kérdése:

Az osztály tanulóinak a hét nyolcad része sport vetélkedőn az egy-ketted része szavalóversenyen vett részt ..mennyi az osztály létszám ha minden tanuló résztvett valamelyik versenyen , és 9 olyan tanuló volt aki mindkét helyszínen ott volt?

Köszönöm,ha segítessz

#Rejtvénymatek
jan. 19. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
42.
jan. 19. 12:38
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
24 a helyes válasz.
jan. 19. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

24.


7/8*x - 9 = 1/2*x

7*x/8 - 9 = x/2 │*8

7*x - 72 = 4*x │-(7*x)

-72 = -3*x │/(-3)

24 = x; 24 az osztálylétszám.


Ellenőrzés:

24 7/8-a 24*7/8=168/8=21-en vettek részt sportvetélkedőn.

24 1/2-e 12-en vettek részt szavalóversenyen.

21-9=12-en csak sportvetélkedőn vettek részt, 12-9=3-an csak szavalóversenyen. 9-en mindkettőn részt vettek.

És 12+3+9 = 24. Hurrá!


(Az 1-es (12:38) válaszbeli 42 nem lehet, mert 42 7/8-a 36,75; nem vehettek részt ennyien a sportvetélkedőn.)

jan. 19. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:
16%
Nem baj, majd szépen behúzzák a karót neki a következő számonkérésen, mert abból semmit sem tanul, ha a sok birka megoldja neki. Pláne ilyen műveletlenek...
jan. 19. 13:23