Egy kalózkapitány minden zsákmányolt arany felét megtartotta magának a a maradékot pedig a ?legénység között az alábbiak szerint osztotta szét: az első kapott 1000 aranyat és a maradék egytizedét, a második kapott 2000 aranyat(megjegyzésbe folytatom)

és a maradék tizedét, a haramadik kapott 3000 aranyat és a maradék tizedét és így tovább. Így minden kalóz ugyanannyi pénzt kapott. Hány kalóz között osztotta szét az aranyakat a kapitány, és hány aranyat zsákmányoltak összesen?

#matematika feladat #9. Osztály matematika #Matek tantárgy #9. Es Matek feladat
febr. 4. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
febr. 4. 16:19
 2/2 krwkco ***** válasza:

Legyen a zsákmány x db arany. Tudjuk, hogy az első és a második kalóz ugyanannyi aranyat kapott: 1000+(0,5x-1000)*0,1=2000+((0,5x)-(1000+(0,5x-1000)*0,1)-2000)*0,1

Rendezve: x=162000

Az első kalóz 1000+(0,5*162000-1000)*0,1=9000 aranyat kapott a 81000-ből. Mindenki kalóz ennyit kapott, ezért összesen 9-en voltak.

febr. 4. 18:30