Egy 8-os ismerősöm kéri, de én nem tudok rájönni, 2éve érettségiztem, de hát nem jövök rá:D Egyenlettel kell felírni. Tudtok segíteni?


1. Ádám 4évvel idősebb, mint az öccse, Barnus. 3év múlva Ádám éppen másfélszer annyi idős lesz, mint Barnus. Melyikük hány éves?


2. Mi a foglalkozása annak, aki 11év műlva 5-ször annyi éves lesz, mint amennyi 9 évvel ezelött volt?


3. "Bátyám 6szor annyi idős, mint én. 4év múlva már csak kétszer annyi idős lesz.Hány éves vagyok?"


4. Egy koncertre a jegyek 35%-át az interneten keresztül,egyharmadát a jegyirodákban, 2300 darab jegyet pedig a helyszínen értékesítettekA jegyek 10%-ánál 300-zal több jegyet nem sikerült eladni. Hány jegy volt összesen, és ebből hányat adtak el?


2010. okt. 24. 15:41
 1/10 A kérdező kommentje:
3.- nál az a kérdés hogy: Mi a baj ezzel a feladattal?
2010. okt. 24. 15:48
 2/10 anonim ***** válasza:

A-4=B azaz A=B+4

A+3=1,5B

ezt összevonva:

2A+3 = 2,5B+4 /-3

2A = 2,5B-1


basszus azt hittem még tudom, de hát nem XD tavaly még tudtam. (9.es vagyok)



2, passz... foglalkozáás??


3, erről szintén fogalmam sincs. talán majd a negyedik :D


4, Internet: 35% = 35/100 = 7/20

jegyirodák: 1/3 = 100/300

helyszín: 2300 db

........... itt töröm a fejem hogy hogy sikerült 39 pontosra a felvételim :DDDDDDDD nem megy.

2010. okt. 24. 15:53
 3/10 A kérdező kommentje:
:D Nah akkor passzolod őket.... :D
2010. okt. 24. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:

1.

Ádám életkora: x

Barnus: x/4


egyenlet:

X+3=1.5*((x/4)+3)


2.


most x éves

11+x=(x-9)*5


3.

én vagyok x éves

bátyám 6x


(x+4)*2=6x+4


4.

eladtak: x*0,35+x*0.33+2300-at

nem adtak el: x*0,1+300-at

ha ezeket összeadod, az a 100%

2010. okt. 24. 15:57
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi az egyenletet és a végeredményeket is leirnád? :)
2010. okt. 24. 15:59
 6/10 anonim ***** válasza:

2. x+11=5*(x-9)

x+11=5x-45

4x=56

x=14

tehát 14 éves vagyis tanuló.


3. nincs ezzel baj

y:bátyám

x:én

y=6x

y+4=2*(x+4)

6x+4=2x+8

4x=4

x=1

2010. okt. 24. 16:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Hopp, az elsőben rossz az egyenlet, én úgy számoltam hogy ádám négyszer annyi idős...mindjárt javítok és jönnek a megoldások :D
2010. okt. 24. 16:04
 8/10 anonim ***** válasza:
ja télleg :D beugrott...
2010. okt. 24. 16:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elsőben a helyes egyenlet:


x+3=1,5*(x-4+3)


a megoldás pedig Ádám 9, Barnus pedig 5 éves

2010. okt. 24. 16:06
 10/10 anonim válasza:
én vagyok akinek kellenek a válaszok:D és a 4est amit leirtál nemigaz tudom..:S
2010. okt. 24. 17:13