Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Átnéznétek a fogalmazásom? Az...

Átnéznétek a fogalmazásom? Az alábbi pontok alpján kellet írni: 1. televízió mint találmány-feltalálásának körülményei, milyen elven működik 2. mikortól vált elterjedtté 3. a tévénézés ma: haszna;kára 4. tévénézséi szokások általában 5. a tévé és én

Figyelt kérdés

1.)A televízió, röviden tévé vagy betűszóval tv, képek és hangok távoli helyen való együttes vételére szolgáló készülék.Mivel már az emberek a rádiót ismerték ezért foglalkoztatta őket a gondolat ,hogy ne csak hallják hanem lássák is a műsort.Az első ember aki ezt képesvoltmegalkoni az John Logie Baird volt 1926-ban.A tv elve az ,hogy a képeket és a hangokat elektromágneses hullámokká alakítsa majd ezt továbbítja és ezt visszaalakítja képekké.Először csak hetente pár nap volt műsor az is csak korlátozott időben.Először Angliában a BBC közvetített adást 1929-ben.

2.)A televízió hazánkban a 1950-es 60-as években vált eltejedtté.Régen mindössze utcánként egy vagy két tévé volt és amikor adás volt mindenki egy helyre gyűlt össze és nagy szenzáció volt hogy lássák az embertmikor az több száz kilométerre van onnan.

3.)A tévének manapság rengeteg haszna van de azért sok a kára is.A haszna az hogy a világ híreiről rendkívül gyorsan értesülhetünk vagy élőben nézhetünk egy fontos esememényt és akár különböző játékkonzolkat is csatlakoztathatunk hozzá .A kára is nagy mert a sok reklám meghülyíti a népet vagy az akciófilmek agresszívá teszik az embert és a családok nem is beszélgetnek egymással hanem csak nézik a tévét.

4.)A legtöbb ember hétköznap este és hétvégén néz tévét mert akkor van szabadideje.A fiatalabb gyerekek inkább a rajzfilmeket favorizálja. A tinik legtöbbször valami celebes műsort néznek vagy zenecsatornát halgassák.Az idősebb korosztályból van aki szereti a politikai műsorokat illetve a dokumentumfilmeket.

5.)Én és acsaládom nem nézzük olyan sokat a televíziót de ha igen akkor én a sport,szórakoztató műsor zenei adó vagy valamilyen hírességről szóló adást választom.A kedvenc sorozataim a Két pasi meg egy kicsi illetve a így jártam anyátokkal amikből mnden nap megnézek egy részt. A szüleim szeretik a szappanoperákat és a kvízműsorokat.

6.) A tv összeségében jó dolog de nem kell benne minden hülyeséget megnézni.


2010. okt. 24. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem az eleje,hogy a televízió röviden vagy betűszóval tv,ez szerintem túl sok,és az 5-öshöz írj még 1-2 mondtaot és jó lesz...de ezeket leszámítva szerintem jó lett :)
2010. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem tudom mit írjak hozzá
2010. okt. 24. 17:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen órára kell? Mert vannak benne olyan kifejezések, mondatokok, amelyek msnen, meg neten elmennek, de egy iskolai házi feladatban semmi keresnivalójuk.

Pl. "A tévének manapság rengeteg haszna van de azért sok a kára is." Ehelyett: A tévének rengeteg előnye, de sok hátránya is van.

"A kára is nagy mert a sok reklám meghülyíti a népet" A meghülyíti és a népet szó (ebben a kontextusban legalábbis) nem ide való. Ehelyett: A sok reklám gyakran elferdíti a valóságot, az embereket pedig gyakran olyan termékek megvásárlására ösztönzi, amire valójában semmi szükségük nincs. Egyébként nem kell ilyen hosszú mondatokat írnod, ezeket kettőbe, vagy háromba is szedheted.

"favorizálja" helyett inkább kedveli

"A tinik legtöbbször valami celebes műsort néznek vagy zenecsatornát halgassák" - Uhh... a celebes műsor sem egy ideillő kifejezés. Ehelyett pl. sztárokkal / híres emberekkel foglalkozó műsor. A "hallgassák" pedig helyen hallgatják.

"Én és a családom"- A családom és én...

Még annyit, hogy szerintem ezt nem pontokba szedve, hanem egy összefüggő szövegként kéne beadnod, és ha még tudsz, írj hozzá néhány gondolatot, mert ez így nem túl sok. Bár azt nem írtad, hogy hányadikos vagy, és mekkora terjedelműnek kell lennie.

2010. okt. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!