Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy dobozban piros, kék,...

Egy dobozban piros, kék, sárga, barna és zöld szalagok vannak, mindegyikből 20-20 db. Legkevesebb hány db szalagot kell kihúzni, hogy biztosan legyen közte 10 db azonos színű szalag?

Figyelt kérdés

febr. 24. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Legrosszabb esetben először mindegyikből kihúzunk 9 darabot, a következő húzásra már teljesül a feltétel.


4*9+1=37

febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem is ez jött ki, viszont van 4 lehetőség, amiből választani kell:

A:5

B:11

C:21

D:25

Emiatt nem értem.

febr. 24. 09:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Vagyis nekem 46 jött ki, mert 5 szín van.
febr. 24. 09:02
 4/7 krwkco ***** válasza:

"Emiatt nem értem."

Van rá esély, hogy valamit rosszul írsz meg nekünk. Azt javaslom, hogy fényképezd le a feladatot, töltsd fel valahova és add meg a linket egy kommentben. :-)

febr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
febr. 24. 09:22
 6/7 anonim ***** válasza:

#3

Bocs elnéztem.

Akkor 5*9+1=46 a jó. A válaszlehetőségekkel ne törődj!

febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értelmetlen baromsag, valosagban ilyen nincs . Életrevaló hasznalható peldákat nem zagyvaságokat tanitsanak .
febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!