Első: 2 négyzet területének összege 89cm². Az egyik négyzet oldala 3cm-rel nagyobb, mint a másik négyzeté. Mekkorák a négyzet oldalai?

Második: 2 szám összege 22, szorzatuk 120. Melyik ez a két szám?



febr. 26. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:

1. feladat

A kisebb négyzet területe x², a nagyobb négyzeté (x+3)², ami x² + 6x + 9

A feladat szerint: x² + x² + 6x + 9 = 89

2 x² + 6x + 9 = 89

2 x² + 6x - 80 = 0

Ezt kell megoldani.

febr. 26. 13:23
 2/3 anonim ***** válasza:

2. feladat

x * (22-x) = 120

-x² + 22x - 120 = 0

x² - 22x + 120 = 0

Ezt kell megoldani.

febr. 26. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Ha a kisebbik négyzet oldalhossza x, akkor


x² + (x+3)² = 89.


2. Ha a kisebbik szám x, akkor


x*(22-x) = 120


Ezeket az egyenleteket kell csak megoldanod (máshogyan is fel lehet írni, ez csak egy lehetséges elindulás).

febr. 26. 13:27