Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy pingponglabda mennyit...

Egy pingponglabda mennyit pattan vissza?

Figyelt kérdés
Nincs pinponglabdám és ez a házi de senki se küldi el nekem hány centimétert pattan vissza egy pinpong labda ha 1 méter magasból ledobom. Akinek van kérlek segítsen.

márc. 7. 18:17
 1/5 krwkco ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, hogy a talaj mennyire deformálható rugalmatlanul. Egy homok ágyásról szinte semennyire, márványpadlóról magasra pattan. Ezért a kisérleti eredményhez hozzá kell írni, hogy milyen talajon történt. És kicsit függ a pingponglabda márkájától, használtságától is.

De sajnos pingponglabdám nekem sincs. Nem tudom kipróbálni.

Ha senki sem válaszol, akkor írd azt, hogy lamináltpadlóról 53 centit pattant vissza. A laminált padló a fa keménységétől, függően annyira különböző, hogy becslésem szerint akár igaz is lehet a kb. fél méter.

márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hanyadikos fizikáról van szó? Hogy van megfogalmazva pontosan a kérdés?

Nincsenek adatok hozzá, ehhez szükség van a pingpong labda súlyára, a levegő sűrűségére, és arra is hogy milyen magasról lett elengedve az a pinponglabda.

márc. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

"ehhez szükség van a pingpong labda súlyára, a levegő sűrűségére"

A szabványos pingpong labda tömege 2,6-2,7 gramm. A levegő sűrűsége 1,293 kg/m^3.

És akkor most ki tudod számolni, hogy milyen magasra pattan fel? Írd már meg, hogy hogyan? Nagyon kiváncsi lennék rá. (Pláne, annak fényében, amit leírtam az 1-es hozzászólásban.)


"Nincsenek adatok hozzá,... hogy milyen magasról lett elengedve az a pinponglabda."

Kicsit korán volt az 5:43. Még nem ittál kávét, igaz? :-)

márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

"Egy pingponglabda mennyit pattan vissza?"

Továbbra sincs pingpong labdám, de találtam egy leírást a szabályokról: [link]

Eszerint "pingpong labdának 30 cm magasról a játékfelületre leejtve mindenhol körülbelül 23 cm magasra kell felpattannia." Ebből kiindulva jó becslés, hogy egy szilárd felületre 1 m magasról leejtve nagyjából arányosan 77 centi magasra pattan vissza. Vagy egy kicsit kevésbé magasra, mert a nagyobb deformáció az arányosnál nagyobb veszteségekkel járhat. Legyen 75 centi. Az szép kerek szám.

márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A pingponglabdának nagy az energia restitúciós koefficiense.

Egyetemi tanulmányaimból emlékszek, hogy a mackósajté viszont nulla.

márc. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!