Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írjon fel általános alakban...

Írjon fel általános alakban alakban olyan másodfokú egyenletet, amelynek főegyüttnatója 2, két különböző gyöke van, és az egyik gyök kétszerese hárommal nagyobb mint a másik gyök?

Figyelt kérdés

Sziasztok, itt van ez a feladat, egy csomó egyenletrendszert felírtam a viete formulákkal is, az egyik gyököt ki lehet fejezni a másikkal, de csak azonosságra jutok és nem tudok mit kezdeni ezzel a feladattal.

Előre is köszi a segítséget:))



márc. 10. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:
2(x-a)(x-2a+3)=0
márc. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:

Nagyon szép megoldás.

Még annyi kell hozzá, hogy

a != 2a-3.

a != 3.

(Ahol a "!="-t, nem egyenlőként használom, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a jelölés azt jelenti. :-) )

márc. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2, azt is jelenti, meg nem is. A programozásban van olyan nyelv, ahol ez a jelentése (abban nem vagyok biztos, hogy mindegyikben így lenne), de matematikailag teljesen korrekt, hogy külön odaírtad.


Ha nem vagyok lusta, kikeresem valahonnan a 'nem egyenlő' jelet és bemásolom, ha meg igen, akkor egyszerűen a '=/=' jelölést használom.

márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék a megoldáshoz, hogy nekem nem teljesen egyértelmű, hogy mit ért a feladat 'általános alak' alatt; az általános alak alatt azt szoktuk érteni, hogy


a*x^2 + b*x + c = 0


alakban van az egyenlet, ehhez még annyi dolgunk van, hogy a felírt egyenletben a zárójeleket kibontjuk. Viszont lehet, hogy a feladat megelégszik a gyöktênyezős alakkal is, ekkor elég az is, amit #1 írt, #2 kikötésével kiegészítve.

márc. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Végezd el a szorzásokat, ha akarod.

márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:

#5

"Végezd el a szorzásokat, ha akarod."

Mármint úgy érted, hogy a kérdező végezze el a szorzásokat.

Ha ezt a 4-es hozzászólónak írtad, akkor van egy udvariatlan felhangja. Indokolatlanul. Mert 4-es felvetése az általános alakkal kapcsolatban teljesen jogos.

márc. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
márc. 10. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!