Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt a feladatot elmagyarázná...

Ezt a feladatot elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés

Egy diák p valószínűséggel tudja a választ egy kérdésre. Ha nem

tudja, akkor az n lehetséges válasz közül véletlenül választ egyet. Mennyi

legyen a lehetséges válaszok n száma, hogy a tanár legalább 0, 9 valószínűséggel következtethessen arra a diák jó válaszából, hogy a diák tudta a választ?



márc. 10. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
A diák akkor fog jó választ adni, ha vagy tényleg tudja, mi a jó válasz (valószínűsége p), vagy szerencséje van (valószínűsége (1-p)/n). Ha a tanár 90%-os valószínűséggel szeretne valódi tudásra következtetni, az azt jelenti, hogy p/[p + (1-p)/n] >= 0,9
márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát akkor:


p/[p + (1-p)/n] >= 0,9

p≥0,9⋅[p+((1/-p)/n)]

.

.

.

0,1pn+0,9p≥0,9

Tehát a diák válaszainak száma legalább: n≥ (9/p)-9


Mivel p a diák tudásának valószínűsége (0 és 1 közötti érték), és a tanár legalább 90%-os valószínűséggel akar következtetni a tudásra, ezért

p≥ 0.9

n≥ (9/0,9)-9

n≥10−9

n≥1


Tehát legalább egy lehetséges válasz szükséges ahhoz, hogy a tanár legalább 90%-os valószínűséggel következtethessen arra, hogy a diák tudta a választ.


Szerintem én itt valamit elrontottam, hiszen az triviális, hogy legalább egy válasz kell...

márc. 11. 08:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Ott rontottad el, hogy feltételezted, p≥ 0.9. Ez azt jelenti, hogy a vizsgázó tudása eleve 90% feletti, így valóban elég egy válasz. A szükséges válaszlehetőségek száma nem független a diák felkészültségétől.
márc. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!