Három játékos feldob egy-egy érmét. Ha ketten egyformát dobnak, a harmadik pedig mást, akkor a harmadik nyer. Különben döntetlen. Mennyi a valószínűsége, hogy valamelyik játékos nyer?


márc. 16. 15:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Összes eset: 8

"Rossz eset: amikor mindegyik egyforma: 2, tehát a kedvező esetek száma: 8-2=6.

Valószínűség: 6/8 = 3/4 = 0,75 = 75%.

márc. 16. 17:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
márc. 16. 19:24