Egy családban az apa életkora 5 évvel kevesebb, mint az anya és a fiú életkorának összege. Hét év múlva, amikor az anya háromszor olyan idős lesz, mint a fiú, hármuk életkorának összege 108 év lesz. Hány évesek most a családtagok?

márc. 28. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szöveg alapján fel tudsz írni 3 egyenlőséget, az egyiknél csak 2 ismeretlen van, így ennél az anya korát ki lehet fejezni a fiúéval (anya+7=3*(f+7) -> anya= 3f+14). Ezt helyettesítsd be az első egyenletbe, így már itt is csak 2 ismeretlen lesz, vagyis az apa korát is ki tudod fejezni a fiúéval (apa+5=anya+f -> apa+5=4f+14 -> apa=4f+9). Tudjuk, hogy 7 év múlva 108 lesz a koruk összege, az egyszerűség kedvéért számoljuk ki, hogy akkor most mennyi és a szülők korát a már fent leírtakkal helyettesítjük be és kész is van. (4f+9+3f+14+f=87 -> f=8, apa=41, anya=45)
márc. 28. 23:11
 2/3 anonim ***** válasza:
mármint az anya 38, a 45 a 7 év múlva
márc. 28. 23:14
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

Ehhez nem is kellenek egyenletek.

Ha 3 ember 7 év múlva összesen 108 éves lesz, akkor most összesen 21 évvel fiatalabbak, vagyis 87 évesek. Ha az apa életkora nem lenne 5 évvel kevesebb, akkor 92 év lenne az összeg. Vagyis anya+fiú=92/2=46, apa=46-5=41.

7 év múlva anya+fiú=60, anya=45, fiú=15. Most: anya=45-7=38, fiú=15-7=8.

márc. 29. 07:43