Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy jön ki a matek, mit nem...

Hogy jön ki a matek, mit nem értek ezen helyzeten?

Figyelt kérdés

Pl, A 20 Litetes palack 1 Liter/perc...66 óra.



Úgy gondoltam'''''ha 20 liter, akkor 20 perc és kifogy ,,


Hogyan működik ez a szerkezet?



[link]



ápr. 5. 04:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Úgy működik, hogy kétfêle liter van (bár tény, hogy ezek alapján nem egyértelmű)


Az egyik liter a palack űrtartalmára vonatkozik, azonban a palackban lévő túlnyomás miatt az oxigén folyékony állapotban van jelen. Míg a másik liter (a /liter) a belélegezhető minőségű oxigénre vonatkozik ami -mivel kisebb a sűrűsége- literben sokkal több (pontosabban több helyet foglal el), mint folyékony állapotában.

ápr. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pl, 1 óra folyamatos használatnál mennyi fogy a palackból?
ápr. 5. 06:50
 3/13 anonim ***** válasza:
1 liter/perccel 60 liter.
ápr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen azt én is úgy gondoltam, ugx számoltam,

Csak az a baj, hogy nem nagyon tudok fogalmazni,


Tehát azt nem fogja még fel a z agyam, hogy az imént is irt


""""1 liter/perccel 60 liter."""


A palack meg 20 Literes .....


Trljesen buta vagyok hozzá, vagy még nem esett le...de biztos megertem reméllem.



Ha 1 liter / perc az 20 perc és kifogy mivel 1 perc 1 liter 2 perc 2 liter így tovább és 20. Elérünk hamar,


De az viszont lehetetlen még számomra hogy 20 percig tartson 1 db 20 literes palack.


Be van sűrítve azt is értem 200 bár,


Hogy kellene megértenem ezt,

ápr. 5. 07:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Úgy képzeld el, hogy 1 liter (normál légköri nyomáson 1dm3 térfogatú) oxigén 200bar nyomáson csak jóval kisebb térfogatot foglal el (össze van nyomva).
ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Összevan sűrítve igaz, úgy mint a kompresszor a levegőt a tartályba és abból fújjuk pl, az autó gumiját..
ápr. 5. 08:12
 7/13 A kérdező kommentje:

20L , 1L / perc , 66 óra


Ez kb hanyadrész , vagy hogy,,


(De lehet hagyom a témát, nem akarok felbosszantani senkit..)


Be van az sűrítve, nem fogy az olyan ""relative hamar""


Napi kb 1 órát szakaszokban használva, nem kell azt 2 naponta cserélni azért talánn....


Majd ha pirosba megy a mutató rendelem a másikat.



Tehát meg új és szokatlan, de majd idővel kitapasztalódik , hogy smint lessz a helyzet...

ápr. 5. 08:20
 8/13 sadam87 ***** válasza:

Valódi folyadék nem lesz a palackban, mivel a kritikus pontnál magasabb a hőmérséklet. Ha tényleg 200 bar van benne, akkor szuperkrutikus állapotban van benne az oxigén.

Így már nyilván nem ideális gázként viselkedik, de ahogy nézem, még ez esetben is elég jó közelítést ad, ha mégis úgy számolunk vele (a nyomás és a térfogat fordítottan arányos): pl. 1 literes palackba így számolva 200 liter légköri nyomású gáz fér be, az 200 percig volna elég a megadott sebességgel, az majdnem annyi, mint a megadott 3 óra.

ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na' mostmár kezdem kapizsgálni...👍


Tehát,

1 Liter 200 bar 200 perc megadott sebességgel ( 1Liter / perc).. 3 óra..



Akkor , 20 x 200 ÷ 60 = az 66 óra ki is jön,

ápr. 5. 08:37
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező; ha kicsit máshogy gondolkodunk, akkor lehet, hogy jobban megérted.


Tölts tele egy 1 literes üveget vízzel, majd öntsd ki egy lábosba, és forrald fel. Amikor forr a víz, tedd szájával lefelé fölé az üveget, hogy a vízgőz bele tudjon menni az üvegbe.

Amikor úgy látod, hogy "tele van" gőzzel az üveg, zárd le. Ekkor van 1 liter vízgőzöd. Ha vársz egy kicsit, akkor a vízgőz lehűl, kicsapódik, így az üveg alján folyadék fog keletkezni, ellenben az üveg nem lesz tele a vízzel. Tehát korábban volt 1 liter vízgőzöd, ami viszont nem egyezik meg az 1 liter folyadékkal.


Az oxigén esetén is gyakorlatilag ugyanez lesz a helyzet. A te esetedben az 1 liter folyékony víz a palack méretével azonos, míg a /liter arra a halmazállapotra vonatkozik, amikor kiengedjük a gázt a palackból.

ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!