Akirajjoos kérdése:

Egy tárgy és az ernyő távolsága 1m. A közéjük helyezett, 16cm fókusztávolságú domború lencsével a tárgynak éles képét vetítjük az ernyőre. Hová kell elhelyzezni a lencsét?

ápr. 8. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100-16-16
ápr. 8. 19:54
 2/4 A kérdező kommentje:
ezt le tudnád vezetni?
ápr. 8. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

f=16

t+k=100

1/16=1/t+1/(100-t)

t1=20, t2=80

20 vagy 80 cm-re teszed a lencsétől a tárgyat.

ápr. 9. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:
ápr. 9. 15:48