Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell ezt megcsinélni?

Hogyan kell ezt megcsinélni?

Figyelt kérdés

Nekem 25 lett, de az osztályban másoknak 36 és nem értem...


András egy 4-szer 4-es négyzetháló minden négyzetébe beír a 2023, 2024, 2025 számok közül pontosan egyet. Hány különböző módon teheti ezt meg úgy, hogy minden sorban és minden oszlopban az oda beírt négy darab szám összege osztható legyen 3-mal?



ápr. 23. 21:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy szerű
ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Oke erettsegi elott ezzel a kerdessel jol beszarattal. Remelem ez vmi emelt szint🥲
ápr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát szorgalmi házi....szóval...
ápr. 24. 14:54
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

"Oke erettsegi elott ezzel a kerdessel jol beszarattal. Remelem ez vmi emelt szint🥲"

:DDD


Lazulj el! Nem lesz olyan vészes! :))

ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez 3 szám, nem 4.
ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link] www.komal.hu/verseny/2023-09/kiiras.pdf#page=11

[link] ibb.co/ncj0CtN


[link] komal.hu/feladat?a=feladat&f=C1808 (Holnapután jelenik meg itt is a feladat.)

[link] ibb.co/ccF6LDX

Május 10. a határidő.


Ha nem emeled ki, a végén még elsiklok felette, mekkora csaló próbálsz lenni…

ápr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mivan??? Csalás házit írni?
ápr. 26. 22:36
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
A házit másokkal írattatni alapból nem illik, de láthatod, hogy ez egy éppen futó verseny éppen aktuális feladata. Nyilván elég nagy gyökérség lenne egy nyilvános helyre csakúgy kiírni a megoldását.
ápr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1. Nem másokkal akarom megíratni, ahogy olvashattad Kedves, van megoldásom, sőt kettő is. Én csak a megoldásról szóló véleményre voltam kíváncsi. SEMMILYEN LEVEZETÉST/MEGOLDÁST NEM KÉRTEM. ENNEK OKÁN HOGY MERÉSZELSZ ENGEM EGY CSALÓ SENKINEK NEVEZNI???


2. Honnan a fenéből tudhattam volna, hogy ez versenyfeladat??!


Megértésed Köszi Puszi

ápr. 27. 16:39
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

> „ahogy olvashattad Kedves, van megoldásom”

Az mondjuk még rosszabb, ha még megoldást is írsz a versenyfeladat mellé.


> „Én csak a megoldásról szóló véleményre voltam kíváncsi.”

És azt szerinted hogyan formáljon valaki anélkül, hogy ő is dolgozna a megoldáson?


> „SEMMILYEN LEVEZETÉST/MEGOLDÁST NEM KÉRTEM.”

Az mondjuk igaz, hogy ha nem kell bemásolni a levezetést az lényegesen kevesebb munka, de ahhoz, hogy biztos eredményt mondjunk, mindenképpen meg kell oldani a feladatot. Vagy tényleg az is elég lett volna, ha valaki beír egy véletlen számot? Ha ilyeneket írsz, akkor a végén még elhiszem, hogy nem morális jellegűek a hiányosságaid… (Végül elég ritkán látok olyat, hogy egy, a megoldást végigcsináló válaszadó, tényleg csak a végeredményt írja be; viszont ezekben az esetekben elég gyakori, hogy a kérdező visszakérdez a miértre.)


> „2. Honnan a fenéből tudhattam volna, hogy ez versenyfeladat??!”

Például onnan, hogy a honlapon vagy az újságban, ahonnan másoltad, le volt írva, hogy ez egy pontversenyben kitűzött feladat?…

ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!