Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudom hogy egy kémiai...

Honnan tudom hogy egy kémiai képlet SO3, KCl MgO Na2SO4 STB hogy ionvegyület vagy molekulavegyület?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 08:03
 1/9 A kérdező kommentje:
és lenne még egy? periodusos rendszer alapján honnan tudom h mi hányszorosan negatív vagy hányszorosan pozitív?
2009. jan. 7. 08:22
 2/9 A kérdező kommentje:

sry a lenne még egy után nincs kérdőjel

köszi a válaszokat

2009. jan. 7. 08:23
 3/9 anonim ***** válasza:

I. A csoport: +

II. A csoport: 2+

III. A csoport: 3+

VII. A csoport: -

VI. A csoport: 2-


Ionvegyület: ionok képezik pl.: H+ + Cl- = HCl

A molekulavegyületet nem ionok, hanem molekulák hozzák létre.

2009. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi de ennyi erővel akkor mind ionvegyület?

vagy honnan tudom hogy melyik jön létre ionból és melyik molekulából?

2009. jan. 7. 10:59
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyon nm vok jó kémiábol és bocsi hogy ennyit értetlenkedek de egyszerüen nem tudom:S
2009. jan. 7. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Molekulavegyület... A HCl is egy molekula. Csak mivel ionok alkotják, ezért ionvegyület. Az ionvegyületek között ionos kötés van. Szerintem az lehet molekulavegyület ami mondjuk kovalens kötéssel kapcsolódik össze.
2009. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azok lehetnek molekulavegyületek amik molekularácsosak.
2009. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ok

köszi

2009. jan. 7. 13:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ionos vegyületek: olyan vegyületek melyek részecskéi ionok (töltéssel rendelkező kémiai részecskék), közöttük elektrosztatikus vonzás lép fel (ionos kötés) és ion-rácsban kristályosodnak. Általánosan elmondható, hogy a fémek és a nemfémes elemek képeznek egymással ionos vegyületeket.

A molekulavegyületekben a résztvevő atomok nemfémek (kivétel ált. a Berilium). Összetartó erelyük a kovalens kötés és amennyiben szilárd állapotúak akkor a rács: molekula rács.

Minden atomnak van egy (egymáshoz) viszonylagos, jellemző számértéke az elektronvonzóképesség (elektronegativitás). Két atom között attól függ, hogy milyen kötés fog kialakúlni, hogy az ő elektronegativitás különbségük milyen szám. Amennyiben nagy akkor ionos (fémeké kicsi, nemfémeké nagy), ha kicsi akkor molekula.

Persze ez nagyon le van egyszerüsítve, de ez a lényeg.

A HCl molekuláris anyag, és hidrogén valamint Klór molekulákból és NEM ionokból jön létre! A hidrogént bár az I.A csoportba szokás írni a periódusos rendszerben, azaz az Alkálifémek csoportjába, de nem szabad elfelejteni, hogy ez csupán kizárólag az elektronszerkezete miatt van és semmiképpen sem azért, mert hasonlóan viselkedik a kémiai rekacióban mint pl a Nátrium!

2009. jún. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!