Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két természetes szám négyzetén...

Két természetes szám négyzetének különbsége 255. Határozzuk meg az összes ilyen természetes számot! De hogy?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem tudok ezzel mit kezdeni... Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. nov. 14. 18:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nyugi, gyerekek.

Kis kárörvendést érzek az utolsó válaszban, de nincs rá okotok.

Amit ti itt leirkáltatok, azt én a kérdés elolvasása után 10 másodperccel fejből is tudtam, és a magam módján le is írtam az első válaszban. Le is írtam mind a négy megoldást.

Az hogy egyet tévedtem, csak a 8 órás folyamatos pókerezés miatti fáradságtól volt, de azt is saját magam javítottam ki. Egy teljes műszakban ekkor már ilyet csináltam, és eközben számolgattam és neteztem veletek

http://www.youtube.com/watch?v=CZfz1z6FVr0


Kiváncsi lennék, hogy a képletetek ismerete nélkül, ti hány óráig számolgatnátok ezt a feladatot?

Mert én természetesen nem ismertem.

Ez csak annyit jelent, hogy ti semmit nem tudtok a matekból, csak aki ezt a képletet kitalálta, az megoldotta helyettetek az ilyen tipusú feladatokat, ti pedig azt bemagoltátok. A többi fajta feladattal és képlettel ugyanez van.


Lehet nagyképűzni, ha utánam csinálod

2010. nov. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

az a gond, hogy emberileg is éretlen és gyerekes vagy, ahogy görcsösen nem birod beismerni, hogy tévedtél (megjegyzem még mindig várok egy bocsánatkérést tőled egy másik kérdés kapcsán, ahol elég paraszt stilusban ugattál le, majd mikor kiderült, hogy hát nem volt igazad, akkor gyorsan elhúztál...), és ez a matekban is gátol: megragadtál egy olyan matek szinten, ahol még elboldogulhatsz a jó intuicióiddal és ötleteiddel, de ezen nem vagy képes túllépni. Te kicsinyes hiúságból lenézed a képleteket, a korrekt letisztázott levezetéseket, mert ezeket már nem tanultad meg, mert minek, ha análkül is megy. Egy bizonyos szintig ja, de nem túl magas szintig, utána viszont már csak ötlettel nem jutsz semmire, ha nem látod át világosan, mi miért van, és mik mennek a háttérben.



Az a fajta matematikai hozzáállás, amit te görcsösen elutasitasz, az egy magasabb szintű, mélyebb gondolkodás, mint amivel te most rendelkezel. Jobban, mélyebben értik , átlátják a matematikai összefüggéseket az igy gondolkodó emberek, mint te, aki bár nagyon jó érzékkel, de csak érzi, hogy miről van szó, de gyakran nem tudja rendesen megfogalmazni, mert annyira már nem látja át. A jelenlegi szinted egy tehetséges általános iskolai versenyző szintje, de ez még csak a játékos rávezetés a matematika világára. A játszószoba kisgyerekeknek, hogy felkeltse az édeklődést. Ennél sokkal több van a matekban, sokkal mélyebb gondolkodás még az elemi matekban is, mint amit te egyáltalán elképzelni tudnál, és te ebből eleve kizárod magad ezzel a hozzáállással. Pedig potenciálod lett volna hozzá, de a matek sajna egy olyan sportág, amihez szerénység kell. Kár érte.

2010. nov. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ostobák vagytok mind.

A képleteket ismeritek csak, gondolkodni egyikőtök sem tud.

Azt meg elképzelni sem tudom, milyen ügyben tartoznék bocsánatkéréssel.


Mindjárt kitalálok egy olyan kérdést nektek, amihez gondolkodni kell, és lehet próbálkozni.

De lehet próbálkozni az előző válaszomban levő videóban látott pókeres dolgokkal is, ami nagyságrendekkel összetettebb dolog, mint a ti "mélyebb gondolkodásotok"

Cserébe én azzal annyit keresek naponta, mint ti a magas matematikával havonta sem.


Na akkor rajta, irom ki a kérdést.

2010. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ecce homo!


Belegondoltál már, hogy semmi közöd sincs ahhoz, amire annyira felvágsz? Ezt a képességedet köszönheted a szüleidnek, valamelyik felmenődnek. Ez nem érdem, ez állapot. Ugyanúgy, mint a korod. Ezzel dicsekedni enyhén szólva gyerekes és nevetséges. Úgy tűnik, mikor a szerénységet osztogatták, a sor végén álltál.

Lehet tévedek, de majdnem biztos vagyok benne, hogy emögött egy nagy gyerekkori trauma lappang. Valószínű, hogy már az általános iskolában is sűrűn volt konfliktusod a matek tanárral, mert neked rém unalmas lehetett olyan feladatokon rágódni, amiket te pillanatok alatt fejben megoldottál. Az is biztos, hogy a tanár nem tudta tolerálni a másságodat, nem ismerte fel a képességedet, aminek az lett a vége, hogy megutáltad a matekot, s leragadtál egy olyan szinten, ami az átlagosnál jobb képességeddel elérhető. Ezen a szinten elég az alapműveletek, s néhány egyszerű összefüggés ismerete, de magasabbra ezzel már nem jutsz. Ezért van az, hogy csak ilyen jellegű, és színvonalú kérdések megoldásánál lehet találkozni a válaszaiddal. Ám ezt a szintet "A MATEMATIKÁNAK" nevezni butaság.

Visszatetsző ez a meg-nem-értett-zseni attitüd. Mivel savanyú a szőlő, mindenáron bizonyítani akarod felsőbbrendűségedet.

Nem kellene. Mindenki elfogadja a kivételes intuíciódból adódó remek meglátásokat, s lehet, hogy van olyan is aki irigyel ezért, de neked is el kellene fogadni, hogy ezen túl is van matematika, amit te mélyen megvetsz. De az tőled függetlenül még létezik.


Senki nem sajnálja tőled azt a pénzt, amit ezen képességeddel szerzel, az erre való hivatkozás viszont nem más, mint gyerekes hencegés. Biztos vagyok, hogy bármilyen kérdést tálalsz itt fel, nem lépi túl képességeid keretét. Ki így, ki úgy, biztos meg fogja oldani, az idő nem számít. De ez ne fogjon vissza. Neked megmarad az elégtétel, hogy te pár másodperc alatt megoldod, legyél vele boldog. A kutya ugat, a karaván halad...


DeeDee

**********

2010. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mondtam már, hogy én egy nagyon szerény ember vagyok.

Hiába játszol most más pszichológust is, ez akkor is így van.

Soha eszem ágában sem volt matematikával komolyan foglalkozni, pedig minden tanárom szinte térdenállva könyörgött.


És szeretlek benneteket is, mert én tisztelem a tudást.

Ha nem így látszik, az csak az internet bűne. Itt semmi nem az, aminek látszik.


Ti meg gombák vagytok. :)


Mindenesetre kissé túllőttem a célon, pedig csak egy kicsit szórakozni akartam, ezért itt be is fejezem.

Mindenkitől elnézést kérek, aki úgy érzi, hogy megbántottam valamivel. Nem állt szándékomban, de nekem sajnos ilyen a stílusom.

2010. nov. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Ostobák vagytok mind."

"A képleteket ismeritek csak, gondolkodni egyikőtök sem tud. "



ugyan már kit próbálsz te meg áltatni? Te mint szerény ember, aki tiszteli a mások nagyobb tudását? Vicc! De még annak is gyenge.

Amikor ha tévedsz, nem vagy képes elismerni, amikor kb. minden második hsz-edben mindenkit lehülyézel, és miközben arra vagy marha büszke, hogy képtelen vagy rendszerezetten, formalizáltan megoldani feladatokat, és mindenkit alsóbbrendűnek tartasz, akik felírnak egy képletet (egyébként tök ugyanazt a megoldást adod rendre, mint ami szépen és átláthatóan kijön, ha az ember jó fogalmazza át matek nyelvre, és írja fel a megfelelő összefüggéseket, csak nem vagy vele tisztában, és leugatsz mindenkit, aki ezt közli veled, ld. a favágós feladat.)


Nem utólag kéne jönni ezzel a de én olyan szerény, tisztelettudó emberke vagyok, mert ez így nagyon gázos. Egy fenét, nálad nagyképűbb, arrogánsabb, agresszívabb embert nem sokat ismerek. De azok legalább utána nem jönnek olyan gagyi dumával, hogy de ők nem is.

2010. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Huhh... Minden választ nagyon szépen köszönök! Nem hittem volna, hogy ebből a kérdésből veszekedés lehet... Na mindegy... Ma volt matekórám és az óra végén kezdtük el boncolgatni a témát... Eljutottunk addig, hogy a^2-b^2=(a+b)(a-b)(Éppen a nevezetes azonosságokat tanuljuk). Csak aztán kicsengettek... És én meg olyan "ügyes" voltam, hogy 225 helyett 255-öt írtam... De a válaszokból szerintem majd sikerül megoldani, de ha nem, akkor még ott van a matektanár^^. Még egyszer nagyon szépen köszönöm az összes választ!!
2010. nov. 15. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!