Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kellene nekem a komplementer...

Kellene nekem a komplementer esemény fogalma, de ez valószínűségszámításban van, mert találtam sok mindent a neten, de ezek nem jók! Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fontos lenne nagyon, mert holnap délután lesz matekból a félévi vizsgám, mert magántanuló vagyok. és ezt nem találom sehol. Minden segítséget elfogadok! Előre is köszönöm!

Edina aki segítséget kér!


2009. jan. 11. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Van egy eseményünk: X

A komplementer esemény: nem-X.

A kettő

1)kizárja egymást,

2)Egyik VAGY másik biztosan bekövetkezik, tehát "X VAGY nem-X" valószínűsége 1. Tehát "kimerítő" egy esemény és komplemense.


A "komplementer" kiegészítőt jelent. Azért "kiegészítő", mert 1-re "egészíti ki" X-t. Ugyanis mindenképpen bekövetkezik valami, vagy az ő komplementere. Tehát ha X esemény valószínűsége p, akkor a komplementer esemény (ami nem-X) valószínűsége 1-p.


[link]


Klimov aki válaszolt.

2009. jan. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!!! Igaz, hogy hát úgy döntöttem nem sikerülne a vizsgám így hát kértem az igazgatótól egy hét haladékot... kiderül, hogy megadja-e....

hát köszönöm szépen ismét!!!!

2009. jan. 12. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!