Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. -es fizika. Nem vagyok...

7. -es fizika. Nem vagyok buta, csak elfelejtettem hogyan kell (? )

Figyelt kérdés

1.Mennyi idő alatt futja végig az 500 méteres utat egy gepárd, ha 70 km/h az átlagsebessége?


2.Egy autó 20 mp-ig 50 km/h sebességgel halad, majd a következő 150 métert 10 mp alatt teszi meg. Mekkora az autó átlagsebessége ez alatt a 30 mp alatt?


2010. nov. 15. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
első esetben alkalmazod a v=s/t képletet. így kijön hogy a t(idő) = kb.25,72 másodperc
2010. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mind a két feladatban egyenes vonalú egyenletes mozgásról van szó. Ekkor dolgozhatsz ennek útszabályával(magyarul azzal a képlettel ahogy az utat kiszámolod), azaz az s=v*t-vel.Ebből megtudhatod, hogy v=s/t.tehát meg tudod oldani a feladatot.(Vigyázz át kell váltani a km/h-át m/s-ba)

Az átlagsebesség az összes út és az összes idő hányadosa.Megy már?

2010. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!