7. -es fizika. Nem vagyok buta, csak elfelejtettem hogyan kell (? )


1.Mennyi idő alatt futja végig az 500 méteres utat egy gepárd, ha 70 km/h az átlagsebessége?


2.Egy autó 20 mp-ig 50 km/h sebességgel halad, majd a következő 150 métert 10 mp alatt teszi meg. Mekkora az autó átlagsebessége ez alatt a 30 mp alatt?


2010. nov. 15. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
első esetben alkalmazod a v=s/t képletet. így kijön hogy a t(idő) = kb.25,72 másodperc
2010. nov. 15. 17:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Mind a két feladatban egyenes vonalú egyenletes mozgásról van szó. Ekkor dolgozhatsz ennek útszabályával(magyarul azzal a képlettel ahogy az utat kiszámolod), azaz az s=v*t-vel.Ebből megtudhatod, hogy v=s/t.tehát meg tudod oldani a feladatot.(Vigyázz át kell váltani a km/h-át m/s-ba)

Az átlagsebesség az összes út és az összes idő hányadosa.Megy már?

2010. nov. 15. 20:28