Főiskolára kellene: írja fel az alábbi pontokra legjobban illeszkedő egyenes egyenletét! (0,9;0,7), (2,3;4,5), (2,8;5,7) Ebben kérnék segítséget. Az első két pontra fel tudom írni az egyenletet, de a harmadik pont nem esik rá. Hogyan kell megoldani?

2009. jan. 12. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

egyenes egyenlete:


x*m+b=y


neked a b és az m az ismeretlen amit ki kell számolnod.


x1=0,9

x2=2,3

x3=2,8

y1=0,7

y2=4,5

y3=5,7


van három egyenleted:


x1*m+b=Y1

x2*m+b=Y2

x3*m+b=Y3


amit keresel:

min( (Y1-y1)^2+(Y2-y1)^2+(Y3-y3)^2) -> m,b


ebbe be kell írni az Y egyenleteket és a feledat innentől kétismeretlenes egyenlet (m,b)) minimum hely keresésévé válik.

parciális deriváltnál találod a könyvben.


sok sikert!

2009. jan. 13. 11:30