Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell tételt kidolgozni?...

Hogyan kell tételt kidolgozni? (a hangtanból és a hangtani törvényekből)

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert még sosem csináltam, nem tudom, hogy hogyan kell megszerkeszteni. Azért írtam zárójelbe, hogy miből kell, mert az is jó, ha valaki tud ezekből küldeni egy példát vagy ha csak a "követelményeket" írja le.
2010. nov. 21. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A követelmények attól függnek, hogy milyen szinten és hova kell. Pl. általános iskola, középiskola, egyéb.

A tételt általában vázlatszerűen célszerű kidolgozni. A vázlatpontokban a kidolgozandó fejezet (itt. hangtan) altémakörei (1,2,3,4...) szerepeljenek. Szükség esetén ezeken belűl ismét alpontok legyenek (a,b,c,d...).

A vázlatszerű kidolgozásnak nagy előnye, hogy egyúttal egy rendszerezett tudást kapunk.

A rendszerezés pedig nagyon fontos, mivel tudnunk kell, hogy egy témakör milyen részekből tevődik össze.

A kidolgozáshoz használj könyveket (pl.könyvtárból), esetleg internet, szükség esetén tanári segítség.

2010. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magyar hangtan?
2017. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen vizsga lesz?
2017. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magánhangzók, mássalhangzók
2017. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!