Két egymásra helyezett különböző kocka együttes magassága 1,7m térfogatuk 1,853m3 (köbméter). Mekkorák az élek?

Az az igazság hogy én nagyon jó vagyok az egyenletekben de ezt a feladatot egyszerűen nem tudom megoldani.Légy-szíves segítsen aki tud!Arra rájöttem hogy az első egyenlet az x+y=1,7m de a másik...
2010. nov. 24. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A térfogatuk a két kocka térfogatának az összege, tehát x a köbön + y a köbön. Erre meg van valami azonosság, hogy hogy lehet szorzat formában felírni, és akkor ki lehet számolni.
2010. nov. 24. 17:20
 2/5 anonim ***** válasza:

x+y= 1,7

x^3+y^3=1,853


elsőből kifejezve y= 1,7-x

ezt behelyettesítve a második egyenletbe:

(1,7-y)^3+y^3=1,853


Ezt felbontva az y^3 kiesik. y-ra másodfokú egyenlet lesz:


5,1y^2-8,67y+3,06=0


az y két megoldása: 1,2 és 0,5


vagyis x=1,2 és y= 0,5 vagy fordítva. És leellenőrizve teljesül a két megadott feltétel, hogy a magasságuk együtt 1,7 és a kettő térfogata együtt 1,853.

2010. nov. 24. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló által említett "valami azonosság":

x³ + y³ = (x - y)(x² + y² - xy)

2010. nov. 24. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, rosszul írtam!

Helyesen

x³ + y³ = (x + y)(x² + y² - xy)

2010. nov. 24. 18:20
 5/5 A kérdező kommentje:
hát vannak még rendes emberek:)) nagyon kösz a segítséget ténylg sokat segítettél:))
2010. nov. 24. 19:09