Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az AIDS-ről kell kiselőadást...

Az AIDS-ről kell kiselőadást tartanom! Mi legyen benne? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
nem azt kérem hogy írjátok meg helyetem csak hogy kb mi legyen bene szal pl érdekességek, statisztikák, képek ha esetleg linket is tudtok adni azt megköszönném :))
2010. dec. 2. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,

én bizots azzal kezdeném, hogy megmagyaráznám a nevét. Aztán a "nagyok" mionden tudományos előadást egy kis történelmi áttekintéssel kezdenek: elmondhatnád, hogy ki, hol, mikor döntött őgy, hogy ez egy önálló betegség lesz, hol fordult elő, és hogyan kezdett terjedni, esetleg mik lehettek a főbb okai a rohamos terjedésének.

Mi okozza a jelenlegi tudásunk szerint.

Aztán magáról a betegségről, mikor már kialakult, hogy milyen tünetei vannak, esetleg van-e olyasmi, más betegség, ami gyakran kíséri.

Mit tudunk a gyógyíthatóságáról. Hogyan lehet megelőzni.

Zárásként pedig valami társadalmi vonatkozású dolog jöhetne, de ha a megelőzési lehetőségekkel zársz, az is éppoly jól mutat.


Konkrétummal sajnos nem szolgálhatok, mert nem vagyok szakember, de hátha vázlatként tudod használni, a többiben meg biztos segít a google.


Majd írd meg, hogy sikerült!

2010. dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen, holnapra kell megcsinálnom majd leírom hogy sikerült :P:D
2010. dec. 2. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Írd bele azt is h eredetileg a majmok hordozták, csak az afrikaiak megszexualizálták a majmokat és így elkapták ők is.
2010. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:DDDDDD
2010. dec. 2. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is tisztázd, hogy mi a HIV és mi az AIDS. Sokan keverik a kettőt.

Kereshetsz magyar és külföldi statisztikákat.

Hogyan terjed, hogyan előzhető meg.

Mik a tünetei, hogy működik a szűrés. Utánanézhetsz érdekességként, hogy mennyibe kerül egy ilyen szűrés.

A betegség következményei, gyógyítása.

Megemlíthetsz néhány híres embert is, aki ebben szenved/szenvedett, csak az érdekesség kedvéért. Az ilyeneket szeretik a diákok.


Képek:

- kép a vírusról

- tünetekről

- híres emberekről

- óvszerről:D


Kitérhetsz az óvszerhasználatra is akár.

Elmondhatod azt is, hogy bizonyos országokban a drogosoknak ingyen kicserélik a tűt bizonyos helyeken, hogy ne fertőzzék egymást minden szarral.

2010. dec. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nah megtartottam a kiselőadást és nagy sikere volt, köszi szépen :))
2010. dec. 12. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!