Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt mégis hogy csináljam?...

Ezt mégis hogy csináljam? Megőrült ez a tanár teljesen?

Figyelt kérdés
Angolból a társadalmi problémákról kell fogalmazást írni,de egy szót nem tudok angolból:( segítene vki?
2010. dec. 2. 20:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ifjúsági problémák..de nem tudok angolul fogalmazni...még magyarul se:(
2010. dec. 2. 20:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem tudsz fogalmazni még nem a tanár a hülye.
2010. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lássuk csak jól értem e:

Azért mert te nem tudsz se magyarul sem pedig angolul, a tanár teljesen őrült. És persze mi írjuk meg helyetted.

Ezt te sem gondolhatod komolyan.

2010. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy nem tudsz angolul? Akkor miről szólnak az angolórák? Ha egy ilyen témát adtak fel, akkor biztos legalább egy-két éve tanulsz, nem?

Az ilyen jellegű feladatoknál nem arra kíváncsiak, hogy komoly értekezést tudsz-e írni, vagy értesz-e a témához, hanem hogy hogyan fejezed ki idegen nyelven magad.

Azon gondolkodj, mi az, amiről tudsz beszélni, és rá lehet "sütni" hogy társadalmi probléma.

2010. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szemét a tanáér,indenkitől elvárja,hogy hibátlanra teljesítsen,és ,ha valami nem megy,akkor úgy leordítja a fejem,mintha halálos bűnt követtem volna el...:( magyarul már megírtam,próbáltam,de nem tudom angolra lefordítani,és nem akarok megint 1-est kapni:(
2010. dec. 2. 20:40
 6/11 A kérdező kommentje:
semmi nyelvérzékem,hiéba tanulok rá órákat,elrontom az összes dogát,meg mindent..mit tehetnék?
2010. dec. 2. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez rendben van, de biztos nem a föld alól termett itt ez a téma. Szó volt róla órán, vagy hasonló téma volt az olvasmányban, vagy ilyesmi. Van szótárfüzeted? Nyisd ki, és azokkal a szavakkal, amiket ott találsz, írj pár értelmes mondatot.

Nekem is sok problémám volt eleinte idegen nyelvből, kicsit rosszabb voltam, mint az osztály átlaga, és azt tapasztaltam, hogy az nem jó módszer, hogy megírom magyarul, és megpróbálom lefordítani, mert először is dupla munka, másodszor pedig olyan nehéz fordítási feladatot adsz így fel magadnak, hogy annyira tele lesz hibával, hogy még az egész szöveg értelmét is megzavarhatja.

Szóval angolul kezd neki, és ha nem tudsz kifejezéseket, akkor a kulcsszavakat előre keresd ki, utána pedig "köríts" minden kulcsszó köré egy mondatot. Sikerülnie kell, fel a fejjel.

2010. dec. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha megírod, kijavítom. Persze nem holnapra, merem remélni, nem holnapra kell.
2010. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
In today's accelerated world has changed the structure of the society. helyes ez a mondat?:)
2010. dec. 2. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:
...the structure of society has changed. Angol állító mondat: alany-állítmáy.
2010. dec. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!