Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért "A kulcs" a novella cime?

Miért "A kulcs" a novella cime?

Figyelt kérdés
Kosztolányi Dezső "A kulcs" cimű novellájáról van szó.
2010. dec. 3. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Talán azért, mert egy kulcsról szól... De nem tudom, mi lenne, ha vennéd a fáradtságot és elolvasnád. Nem vagyok oda Kosztolányiért, sem a novellákért, de ez kivételesen tényleg jó, és nem csak szerintem.

De a mai fiatalokat (mondom én, "öreg" 21 éves fejjel...) nem érint meg semmi, amire nem az van írva, hogy anime, manga, szex, vagy valami hülye számítógépes játék neve.

Sőt, olvasni sem olvastok, ha valami már két mondatnál több, akkor inkább feladjátok. Csak azt nem értem, milyen felnőttek lesznek azokból, akiknek már egy kis olvasás is nagy megerőltetésnek számít? De hogy bunkó, és tanulatlan, az biztos.


De kár is tépnem a számat, illetve a billentyűkön az ujjaimat, gondolom ezt sem olvastad el, úgyhogy tök mindegy. Kapjál egyest, megérdemled, meg az összes többi is. És most nyugodtan le lehet pontozni...

2010. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bumbi02 ***** válasza:
19%
egyetértek elözövel.. mi lesz veled pl egyetemen, főiskolán? ez kb egy 5 oldalas novella, és szerintem még sokat is irtam. ha az ember veszi a fáradtságot és elolvassa máris nem tesz fel ilyen kérdést.
2010. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már bocsánat, de ezek teljesen alaptalan vádak. Nagyon szeretek olvasni, és ezt a novellát is elolvastam. 1-est sem fogok rá kapni, mert nem is volt benne a kérdés a házi feladatban. Csupán kiváncsi voltam mások véleményére ezzel a kérdéssel kapcsolatban. Azért tettem ebbe a témába, mert gondoltam, igy több, hasonló témával foglalkozó olvasó rátalál. És jóindulatú válaszokat vártam.
2010. dec. 3. 23:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a cím metaforikus értelmű. A kulcs mint központi motívum, erről szól szinte az egész novella, ezért megy el a hivatalba a főszereplő.

A hivatal viszont a "kulcs" a nagybetűs életbe, ami szokatlan az fsz. számára, ezért sír a végén stb.

2010. dec. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. dec. 3. 23:51
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

osztályfőnököm mesélte, hogy egyszer egy 10 soros novellát sem olvasott el valaki, aztán bezzeg annak is volt tartalma a neten xd

na amúgy keress rá kosztolányi stílusára és biztosan tudsz róla írni valamit! :)

2010. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!