Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen érveket tudnál felhozni...

Milyen érveket tudnál felhozni ezzel a címmel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Élj a mának!

Milyen érvek jutnak eszedbe? Ellen érveket is és mellette érvet is mondhattok.5-5 db.


2010. dec. 5. 17:39
 1/1 anonim válasza:
100%

Érvek: 1.Hiszen nem tudod, lesz-e holnap.


2.Holnap lehet nem tudod úgy kihasználni a lehetőségeidet mint ma.--Azaz ragad meg a napot.


3.Miért vagy szomorú a tegnap bajai miatt és ha holnap félelmei miatt, ha a mád boldog.


4.Viselkedjek úgy, tegyek úgy, hogyha nem lesz holnap, akkor ne bánjam meg, hogy nem tettem meg a jócselekedetet, vagy, hogy összevesztem valakivel. Ha ma jót tehetek tegyem is meg azt, ha elkerülhetem a rosszcselekedetet, akkor kerüljem el.


5. Mnden új nap ma, a holnap is ma lesz, ha nem élsz a mának, akkor sosem fogsz élni.


Ellenérvek: 1Ha a mádat elfecsérled, lehet nem lesz holnapod. pl elbulizom a pénzem ma, aztán éhezem.


2.A holnap lehetőségei jobbak lehetnek Pl. nem kezdek bele egy rossznak tűnő párkapcsolatba, hogy legyen valakim, inkább várok az igazira.


3.Ma lehet, hogy rossz, de holnap jobb lehet. Ha ma rosszat tettem és már nem tudom kijavítani, talán késöbb lesz rá alkalmam.


4.Nem törhetek csak úgy előre, mindenkin át, hogy a mám boldog legyen.


5.Minden élethelyzetben lehetsz boldog, nemcsak ma. Lásd Az élet szép című film.

2010. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!