Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megszerkeszteni a...

Hogyan kell megszerkeszteni a belső és külső érintőköröket?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Várj... Mi az a belső, és külső érintő? Csak kíváncsiságból. Nem inkább körbe írható érintő négyszög, háromszög? Vagy háromszög köré írható kör?
2010. dec. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én se tudom mik azok...

A szakrajtanárom nem magyarázta el rendesen... Akkora egy idióta az a tanár...

2010. dec. 12. 01:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem csodálom, hogy az egész iskolában mindenki akasztófára kívánná...
2010. dec. 12. 01:12
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

hát most képzelj egy egy függvényt, például 1/x-et. Ahhoz olyan egyenest nem húzhatsz, ami a görbén belül van, és nem metszi a függvényt. De kívülre oda húzol érintőt ahova kedved tartja.

Szerintem itt körbe írható háromszögről van szó, vagy testbe írható másik test.

2010. dec. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amúgy én két körre emlékszem ami belsejébe és külsejébe egy harmadik kört szerkesztett a tanár ... (külön-külön) Az első és második kör különböző méretű volt.
2010. dec. 12. 01:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
hmm szerintem ezt fel lehetne fogni simulókörként, de az a vicces, hogy ilyen körből végtelen sok van körön belül és kívül is.
2010. dec. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
JA, hogy érintőköröket. Eleve úgy olvastam, hogy érintőket. Ez így más, így érthető. Deriválással könnyen megoldható, majd azt nem nehéz koordináta rendszerben ábrázolni, de gondolom nálatok inkább a geometria része van hangsúlyban. Nos nem tudom, hogy hogy kéne csinálni, vagyis hogy mit vár el tőletek a tanár.
2010. dec. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]

valami ilyesmi

2010. dec. 12. 01:23
 9/11 A kérdező kommentje:
2010. dec. 12. 01:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tölti be, viszont nem biztos hogy tudnék neked segíteni. Egyelőre csak analízisből és analitikus geometriából tudnék, de ábrázoló geometriában még nem vagyok túl jó, majd következő félévben belém verik.
2010. dec. 12. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!