Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen kiselőadást csinálhatné...

Milyen kiselőadást csinálhatnék töriórára az ókori görögökről?

Figyelt kérdés

Négyes és ötös között állok történelemből, mondta a tanár, hogy márcsak 1 dogát írunk a félévben, én meg szeretnék ötösre állni, ezért gondoltom, készülök kiselőadással. Eddig ketten csináltak: Az egyik a mitológiai lényekről szólt, a másik az olimpiáról, de én is arról szerettem volna, viszont az nem jó, ha ketten csináltuk ugyanarról. Valaki tudna segíteni?

Amúgy tudom, hogy ezt nem ebbe a témakörbe kellett volna, de ezt a témát többen nézik.


2010. dec. 14. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szinház


vallás


mindennapi élet

2010. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehetne az istenek és emberek kapcsolata:) Itt kitérhetsz a vallásra, a templomokra, papnőkre, meg a mitológiára is kicsit, tudod Héraklész, Léda és a Hattyú stb stb:)
2010. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Csinálj a Thermopülai csatáról, Leonidaszról és a "300" spártairól :). Viszonylag sok anyag van róla, és érdekes, izgalmas téma.
2010. dec. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. =) A mindennapi élet és at istenek és az emberek kapcsolata jónak hangzik, de még szeretnék néhány tippet. Egyébként nem tanultunk sokat a görögökről, csak arról, hogy hogy jutottak el Hellász területére, vallásuk, minden az istenekről, Trója és a trójai háború volt és a mai órán az Olimpiáról volt szó, a következő anyag címe "Az athéni társadalom és állam", csak az után jön Spárta, szóval ilyesmi témákban lenne jó kiselőadást adni.
2010. dec. 14. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
trójai háború
2010. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mükénéi kultúra,ezen belül gyakorlatilag a háborúkról,vallásról,társadalomról,tehát gyak. mindenről beszélhetsz.Még van a krétai kultúra,erről is elmondhatod ugyanezeket,és esetleg összehasonlíthatod a kettőt.A temetkezési szokásokról is beszélhetsz,elmondhatod egy ilyen izének az építési folyamatát,mit hol tároltak benne,a halotti maszkokról nem is beszélve,és mondhatsz akár élő példát is,pl.:Atreusz kincsesháza.


Beszélhetsz a gyarmatosításról,a poliszról,és képeket is bevihetsz ezekről.A kézművességet ne felejtsd ki!

2010. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. =)
2010. dec. 22. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!