Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi az a idő, amit naponta...

Mennyi az a idő, amit naponta tanulással lehet eltőlteni?

Figyelt kérdés

Itt a lehet, azt jelenti, hogy amekkora még belefér az agyba, tehát oda tud rá figyelni és nem csak tompán peregnek a szeme előtt a szöveg betűi.


A középiskolai kémai tanárnőm, lebeg a szeme előtt, aki egyben osztályfőnök is volt, így különösen megengedhette magának a bölcs tanácsokat. Azt mondta a nebulóinak, hangsúlyozott szavakkal, agitáló tekintet kíséretében, hogy "Nem csak, azt a napi 4 órát lehet lehet tanulással tölteni, iskola után". Ő ezt a hazaérkezéstől számítva gondolta.


Neked mekkora ez az idő ? Mik a tapsztalataid ?


2010. dec. 22. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Majd egyetemen megtudod, hogy bizony nem 4 óra.

Volt már, hogy reggel 8-tól délutánig/estig tanultam. Persze kell néha egy kis szünet (kajálás, egy negyed óra netezés...).

2010. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem ellenkezőek a tapasztalataim, egyetemen alig bejárással és egyszeri átolvasással alig 2 óra tanulással zsebben volt a jeles kollokvium, de a kvantumfizikusok az átlagnál jóval jobban megy a megértés. Arra vagyok kíváncsi hogy mások ezt hogyan élik meg.
2010. dec. 22. 18:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor zseni vagy:D Erre mit lehet mondani?:) Úgy gondolom, hogy elég gyorsan tanulok, talán a képességeimmel sincsen sok probléma, de azért megnézném, hogy két óra tanulással kinek lenne ötös kollokviuma biokémiából vagy anatómiából;)
2010. dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre én is kíváncsi lennék..

Én jogot tanulok, de én utááááááálok tanulni...mármint nem a tanulással van problémám, mert ha már benne vagyok akkor élvezem is..:P

Nehezen tudom rávenni magam, hogy leüljek tanulni..LUSTA vagyok,,ennyi. Amúgy nem vagyok hülye...

Igen az egész napos tanulás garantált, bár nekem a szűkös idő végett (lustaság miatt) az éjszakák is...

2010. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én olyan tipus vagyok, aki nehezen tanul és könnyen felejt. Tanulhatok én egész nap, úgy se tudok semmit se jól megtanulni.
2010. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megfelelő ütemben váltogatva a tárgyakat akár egy éjszakán át is tudnak egyes egyetemisták tanulni a vizsgaidőszakban, hogyha másnap vizsga.
2010. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nem tudom.... általában az iskola után 3-ra hazaérek és 12-ig vagy éjjel 1-ig tanulok..... vagy tovább....
2010. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jóval többet lehet tanulni, mint 4 óra csak az intenzitás fog degradálódni! Illetve nem mind1 ugye, hogy mikor tanulsz... Déltől este 10ig simán el lehet tanulni folyamatosan 2-3 10 perces szünettel ha van erőd hozzá.. Meglesz az eredménye pozitív irányba úgy hiszem! Viszont nagyban befolyásolja ezt az órát az, hogy épp mit tanulsz. Ha egy magolós tantárgyat nyomatsz amit nem kell különösebben megérteni akkor megy a töménytelen mennyiségű tanulás is egyszerre. Viszont, ha egy reál tantárggyal hadakozol amit folyamatosan fel kell fogni memorizálni kell és megérteni akkor lehet elfáradsz egy pillanat alatt és még azt a 4 órát is soknak találom..
2010. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!

Abban igazad van, hogy nem mindegy, hogy mit nyüstölsz, én meg hozzátenném, hogy az sem mindegy, ki nyüstöli. Én a reál tárgyakat már az iskolában megtanultam, a tanár előadásai alapján. A humán tárgyak megjegyzése a bonyolultabb, amiben logika nyomokban sincs.

2010. dec. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az információ mennyiségével van probélmám. Anno gimiben történelemből tz előtt az első 15-20 évszám ment minden gond nélkül. Viszont 25 volt, amit tudni kellett. Amint túlléptem a keretet, egyből kavarni kezdtem a megelőző évszámokat is, addig azonban nem. Fura, de én mindig ezzel szenvedtem.

Amik magolósak voltak, sok információval, arra rávenni magam is nehezen ment, és utána a tanulás is lassú volt. Viszont a megértőseket csak meg kellett értenem... Igaz, hogy a péntek estéim (du. 4-től este 8-ig, de néha akár 10-ig is) kémia példák megoldására ment el, de az alatt megoldottam 30-40 feladatot, köztük olyanokat is, amikkel még nem találkozatm azelőtt. És mivel azt szerettem is csinálni, nem is éreztem, hogy sok időt elvenne az életemből. Azóta is jól megy a kémia számolási feladatok megoldása (pedig már 4 éve nem foglalkozom vele, csak kb fél éve kezdtem megint, ahogy itt GYK-n oldom meg mások leckéjét néha). Biológiából pedig (biosz specen) nem is tanultam, csak elolvastam egyszer a könyvet tz előtt, mégis kitűnő tanuló voltam.

Egyetemen (biológusnak tanulok) szintén a természetvédelmi tárgyak a nehezek számomra, a sok törvénnyel, rendelettel tájakkal... A biokémiát meg szinte csak át kell olvasnom... Igaz, hogy az lassú, mert mindent megpróbálok megérteni belőle, de ha egyszer megvan, akkor azt már nem felejtem el. Viszont a lexikális memóriám sajnos rövid életű... Abból hiába tanulom meg 8x az anyagot, nem megy...

Az én időbeosztásom nem a legszerencsésebb, mert én év közben nem szeretek tanulni, így mindig vizsga előtt kell. Akkor 3-4 nap alatt bevágom az egész féléves anyagot, legtöbbször úgy, hogy reggel 10 körül kezdek tanulni és hajnali 3kor hagyom abba. Eléggé dekoncentrált vagyok, én is nehezen veszem rá magam a tanulásra ebből a tiszta tanulási idő kb 5-6 óra lehet, de hát ez van... :S Lassan tanulós típus vagyok.

Egyébként nekem néha a "tompán peregnek a szeme előtt a szöveg betűi" is jó módszer, csak akkor nem egyszer olvasom el, hanem 10x, de akkor is legalább a lényege megmarad, ha fáradt vagyok, így tanulok. Ezt másnap átolvasom, és feleannyi idő alatt megtanulom, mint normálisan, esetenként így jobban meg is marad az anyag.

2010. dec. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!