Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a szerveződési szint fogalma?

Mi a szerveződési szint fogalma?

Figyelt kérdés

Biológia érettségire készülök, és dolgozom ki a tételeket. Ez az egyik:

Ismertesse a szerveződési szint fogalmát és biológiai tartalmát: sejt alatti, sejtszintű, egyed alatti és egyed feletti, szövet, szerv, szervrendszer, egyed, populáció, társulás, biom, bioszféra.


De az Istenért sem találom a szerveődési szint fogalmát.. valaki letudja írni nekem? Mert se az interneten, se a könyveimben nem találom..


2010. dec. 28. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
1%

Az a fogalma ami ott levan írva utána!

ne legyenek már ennyire bugyuták a mai érettségire készülők..

2010. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a tartalma, nem a fogalma. Ne legyetek már ennyire bugyuták válaszolók -.-
2010. dec. 28. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Aszerint, hogy az élőlényekben vagy az élő rendszerekben milyen tér-idő dimenzióban, azaz milyen jellegű organizációban zajlanak le a folyamatok és történések, az élővilágban hierarchikusan egymásra épülő szerveződési szinteket különböztetünk meg. A magasabb szervezettségű, egyben bonyolultabb szintek mindig magukban foglalják az alacsonyabbakat, kapcsolatuk kölcsönös. A magasabb szintben részként van jelen az alacsonyabb szerveződési szint.
2010. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Szia!:) Remélem azóta már találtál kielégítő választ a kérdésedre:) Én is most dolgozom ki a tételeket.

Én azt írtam, hogy a szerveződési szintek az élőlények önfejlődésének eredményeként jöttek létre. Ezek a szintek alá-fölé rendeltségi viszonyban állnak egymással, és a magasabb szerveződési szint magában foglalja az alacsonyabb szintet.

Én a sejt alatti megfogalmazásánál akadtam picit el. De szerintem az talán a molekuláris szint? Passz:9 holnap megkérdezem a biosztanárt:D

2011. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szerveződési szint fogalma: Az élővilágban hierarchikusan egymásra épülő szerveződési szintek alakultak ki az evolúció folyamán. Minden szintre külön-külön más jellemzők és törvényszerűségek a jellemzők. Ezek azonban nem az alacsonyabb szintek tulajdonságainak összegzéséből származnak, mégis minden magasabb szerveződési szint magában foglalja az összes alatta helyezkedőt.


forrás: Dr. Szerényi Gábor- Biológia tankönyv érettségizőknek 11

2011. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sejt alatti szerveződési szintek fogalma


Praktikus(kutatási) szempontból beszélhetünk sejt alatti szerveződési szintekről is: A biogén elemek, a biogén molekulák vagy a sejtszervecskék szerveződési szintjéről. Ezek azonban nem tartoznak az élő anyag szerveződési hierarchiájába, hiszen az élet legkisebb alaki és működési egysége a sejt.


Ugyan abból a könyvből írtam ki, mint az előzőt :)

2011. okt. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!