Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » F (x) =x^3-12x függvény páratlan?

F (x) =x^3-12x függvény páratlan?

Figyelt kérdés

Az órán azt írtuk, hogy nem, de nem értem, hogy miért. Hiszen a páratlan függvényekre igaz, hogy f(-x)=-f(x) és az origó körüli 180 fokos forgatás helybenhagyja őket. Felrajzoltam a függvény grafikonját, és szerintem ez igaz rá, tehát véleményem szerint páratlan. Vagy rosszul gondolom?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 31. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Páratlan a függvény, a tanárodat meg küldjék el nyugdíjba vagy melegebb éghajlatra...


Üdv.

2010. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a választ :-)
2010. dec. 31. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Tipp: jövő órán jelentkezz és mondd el neki, hogy az előző alkalommal ezt mondtátok, de szerinted nem az, mert ...

Egy csomó potyaötösöm lett ezzel a módszerrel :D bár még jobb, ha azonnal mondod. Ha nincs igazad, akkor is látja, hogy figyelsz, szankcionálni meg nem fog, hiszen még csak akkor tanuljátok. De plusz ötöst ha beír, az jól tud jönni félévkor :D

2010. dec. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főiskolai matek, már nem találkozom a tanárral csak a vizsga napján. De azért köszi. :-)
2010. dec. 31. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:
hol tanulsz ilyet?:)
2010. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A főiskolán tanulja...
2011. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy elkezdtetek fikázni...

Gazdasági matematika I. (Analízis) nevű tantárgy függvény elemzés részénél van szükség erre. A tananyag ezen része középiskolai, ezért is nem magyarázta hosszan a tanár, valamint levelező képzésre járok, szóval idő sem lenne rá.

Mindenesetre mindenkinek köszönöm a segítséget.

2011. jan. 1. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!