Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » /Tudnátok/ mondani egy egyszer...

/Tudnátok/ mondani egy egyszerű de látványos kémiai kísérletet?

Figyelt kérdés
Szerdára kéne bemutatni Kémia-szakkörön egy kísérletet, ehhez szeretnék segítséget kérni! Lehetőleg írjátok le a kísérletben lezajló kémiai folyamatokat is!
2011. jan. 10. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
szertar.blog.hu-t próbáltad már? szerintem nagyon érdekes és egyszerű kísérletek vannak fenn
2011. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, néztem csak nem nagyon találtam olyan "pont" ide valót, mert amiket én néztem az főleg fizika, meg barkácsolás. Bár lehet hogy csak jobban szét kéne néznem az oldalon... De azért köszi!
2011. jan. 11. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Rézgálic oldatba vasszög. Oldódás- a rézgálicot összekevered vízzel, ez lesz az oldat (kék színű), ha belemártod a szeget, akkor a szög vörösesbarna lesz és az oldat pedig zöld.
2011. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mi a magyarázata? (mert sajnos az is kell)
2011. jan. 11. 15:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és milyen arányban kell összekeverni a vizet a rézgálic-al?
2011. jan. 11. 15:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Változott az időpont! Nem szerdára kell, úgyhogy nyugodtan jöhetnek az ötletek! :)
2011. jan. 11. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Mintha limonádét csinálnál. Magyarul egy pohár vízbe egy kevés. (rézgálicos voltam)
2011. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A magyarázat csupán annyi, hogy oldják egymást. Általános iskola 3. osztályában ezzel a kísérlettel (is) mutatja be a tanár az oldódást.
2011. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 jsaj válasza:
nem csak az hogy oldják egymást hanem reakcióba lépnek a vas a réz szulfáttal és kiválasztja a vas a fém rezet a vas pedig a szulfát ionokkal reakcióba lép így lesz vas szulfát és réz
2011. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!