Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Eszterházy Károly főiskolán...

Eszterházy Károly főiskolán érdemes e földrajz szakra jelentkezni?

Figyelt kérdés
Azt írják h választható szakirányok: térségfejlesztés, terület,- és településfejlesztés. Arra lennék kíváncsi, hogy ha ezt elvégzem milyen elhelyezkedési lehetőségekre számíthatok egy nyelvtudással.
2011. jan. 10. 23:47
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Kicsit megkésve írok, de remélem azért hasznos lesz :).Én is EKF-s vagyok földrajz Bsc-n. Nagyon imádom a szakot minden nehézségével együtt.Igen, jól tudod a választható szakirányok azok, amiket fent leírtál ill. szeptemberben akkreditáltak egy új Msc képzést a fősulin erőforrás és kockázat elemző geográfus címen. Én ezt fogom választani hamarosan. Erről annyit kell tudni, hogy megújuló erőforrások feltárásával, feltérképezésével, kutatásával, hosszútávú fenntartható felhasználásával foglalkozik ill. természeti csapások okozta károkat elemzi. Engem legalábbis érdekel ez az ág.

Nagyon sok érdekes dolgot tanulsz majd, csak hogy párat említsek: ásvány és kőzettan-ebből a tárgyból terepgyakorlatra is mentek majd, a szak egyik legkiválóbb tanárával,imádni fogod őt,garantálom :),ja és gyűjteményt is kell majd összeállítanod a terep során szerzett darabjaidból....stb-aztán általános természeti földrajz,geostatisztika,kül. alapozó tágyak(kémia,fizika,alkalmazott matek,eu ismeretek...)továbbá gazdaság földrajz,meteorológia és klimatológia, föld és élet fejlődése,aztán 2. évben miután szakirányt választottál tanulod majd a szakmai tárgyakat...de ezeknek egyébként az ektf.hu-n utána nézhetsz.Le is tudsz tölteni egy megközelítő tanegységlistát...Elhelyezkedési lehetőségek??Erre csak azt tudom írni neked, hogy a jogászokból, marketingesekből,tanárokból,hr-esekből dunát lehet rekeszteni, viszont a reálosokból így pl. a leendő geográfusokból még nem! Vagyis: a világot odáig hajszoljuk,hogy egyre több geográfusra lesz szükség a munkaerő piacon, és mit mondjak, szerencsére ezt már egyre több cég kezdi belátni :) Egy geográfus tanul pályázatírást, ami egy cégnek igazi kincs, és ha ügyes a geográfus hatalmas összegeket leakaszthat.Aztán kimerülő energiaforrásainkat felváltja a megújuló, ezekről is tanul a geográfus, ami szintén hatalmas tudás a mai világban.Különböző cégeknél,önkormányzatoknál,alapítványoknál,civil szervezeteknél tudnál elhelyezkedni.Én erről tudok.Legalábbis ami a településfejlesztőt illeti.Az új Msc-ről még nem adtak ki sok infót.És ha van emellé nyelvtudásod az sem utolsó.Ehhez hozzásegít az erasmus program vagy az európai önkéntes szolgálat, ami elmélyítheti ebbéli tudásod és még tapasztalatot is szerezhetsz :)

Meg kell említenem, hogy a fősulin a földrajz az egyik legösszetartóbb szak.Köszönhető ez a rengeteg szakestnek, ahol karaokezunk a földrajzosok törzshelyén, együtt iszogatunk a tanárokkal, táncolunk, beszélgetünk, ismerkedünk felsősökkel, kapcsolatokat építünk ki...stb.Van szakhetünk is, ilyenkor egy hétig nincs tanítás. Kapunk pólót,persze csak ha kérsz, kül. programok vannak csak föciseknek, és a fénypont az éjszakai túra!!! Imádtam! Épp most volt márc. 21-23ig.Egerben mindig pezseg az élet.Minden kedden EKF-es party van az egyik legmenőbb szórakozóhelyen, így ingyen bemehetsz,aztán sok helyen 10-20%os kedvezményt adnak ha felmutatod a diákod.És nem is említettem a gólyatábort Tiszafüreden...hatalmas party 4 napon keresztül...

Háát még nagyon sok dolgot tudnék mondani,ha kíváncsi vagy vmire írj privátban szívesen válaszolok bármire :)

És ne feledd: ha bárkitől azt hallanád, hogy a földrajz egy büfészak, hogy azt mindenki el tudja végezni, ne higyj neki! Az egyik legnehezebb a földrajz, és Eger egy színvonalat képvisel, kiváló tanárokkal, képzéssel, nemzetközi kapcsolatokkal..hidd el büszke leszel ha EKF-s leszel.Azt mondják, hogy aki az EKF-en elvégzi a földrajzot az ember a talpán! Ez járjon a fejedben!

És nem megijeszteni akartalak!

Bármi kérdésed lenne, válaszolok szívesen :)


EKF A JÓ DÖNTÉS

2011. márc. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!