Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kockát építettünk 8 azonos...

Kockát építettünk 8 azonos méretű szabályos dobókockából. Mennyi lehet a kocka felszínére eső pöttyök és a kocka belsejében takart lapokon lévő pöttyök számának legnagyobb különbsége?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 22:28
1 2
 1/14 DudoloPocok ***** válasza:

egy kockán a összesen 21 pont van a szembenlévő lapokon lévő pontok összege 7.


legnagyobb különbség, ha kívül minimális a pontok száma, azaz 8*1, ekkor belül 8*21-8 pont van, kívül 8 a különbség 152.


Minden más esetben kisebb lesz a különbség

2011. jan. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves első. Majdnem igazat adtam neked, míg át nem gondoltan. Nem négyzetről van szó. Kockáról. Kívülről 24 oldala van, és belülről ugyanennyi. Az én álláspontom szerint ha úgy forgatjuk a kockákat, hogy minden külső oldalon egyes, kettes és hármasok legyenek, akkor 8x1=8 8x2=16 és 8x3=24, az összesen 48. A belsők ugyanígy: 8x4=32, 8x5=40 és 8x6=48, ami összesen 120. Tehát 120-48=72. Szerintem. De ha minden oldalon 4 azonos szám áll, akkor a külső számok összege 84 és a belsőké is pont ennyi. Késő van már a számoláshoz, de megerőltettem az agyam.

Egy kétgyermekes anyuka...

2011. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát, énszerintem senki sem fog 8db kockából építeni egy mégnagyobbat... :) Ne csak a számokra figyeljetek.

Egy gyermektelen diák

2011. jan. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azért az eredményt majd közöld, hogy jól számoltam e. Köszönöm szépen (matek versenyes voltam régen)
2011. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A gyermektelen diáknak még sokat kell fejlődnie. Senki nem épített nagyobbat. Csak egy kockának 6oldallapja van, akkor 8nak 48. És mindegyiken van egy szám, és nem mindegy, hogy milyen sorrendben. Én csak segíteni szerettem volna egy érdeklődő diáknak, és remélem jól számoltam. Aki meg hülye a matekhoz, az ne szóljon bele a nagyok dolgába. Ha eszed nincs, szád ne legyen.
2011. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 DudoloPocok ***** válasza:

kedves második. Tökéletesen igazad van. elkapkodtam. Az alapötlet jó, csak a kivitelezés volt sz@r.


Kedves 3. 8 kockából lehet egy nagyobb kockát csinálni

2011. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 DudoloPocok ***** válasza:
Kedves 2. ( anyuka) a megoldásod a kési időpont ellenére jó !
2011. jan. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kedves első, második vagyok. Örülök, hogy vannak még itt művelt emberek is. Remélem kamatoztatod a tudásod:) Sok szerencsét
2011. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves Anyuka!

Az eredmény azt hiszem teljesen jó.

Csak ellenőrizni szerettem volna másik is úgy gondolkodnak, ahogyan én?!

Köszi.

2011. jan. 17. 23:31
 10/14 anonim ***** válasza:

Neee. Kérlek világosítsátok fel a sötét elmémet, mert én úgy értelmezem a feladatot, hogy 8db azonos dobókockából egy nagyobbat raktak össze, ami mak úgy lehet, hogy 4db-ból áll... Most a feladatok nincsenek jól fogalmazva vagy az emberek változtak? :O

"Kockát építettünk 8 azonos méretű szabályos dobókockából." Tehát 8db kockát használtunk egy nagyobb kocka építéséhez, de kockához 4 vagy 9db kisebb azonos kocka kell, szóval nem értem miért úgy értelmeztétek... Kicsit okosodjatok még, ez van ha csak az iskolában akartok fejlődni...:)

2011. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!