Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam a matek háziban,...

Elakadtam a matek háziban, hogyan oldhatnám meg ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Mondom a feladatot:


"Egy szállodai emelet öt szomszédos szobáját úgy szeretné kifesteni a tulajdonos, hogy az egymás melletti szobák színe különböző legyen. Összesen négy választható színárnyalat van. Hányféleképpen tudja a festőbrigád kifesteni a szobákat? (Nem szükséges minden színt felhasználni.)"


Nem kell megoldanotok, elég az is, ha megmondjátok, hogy milyen módszerrel állhatok neki, mert arra se jöttem rá még...


2011. jan. 23. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már tanultál ilyet akkor a kombinatorika témakört nézd át.
2011. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem, hogy a kombinatorikát kell használnom hozzá, de azon belül nem tudom, hogy hogy tudnám megcsinálni, ha nem kell felhasználni az összes színt és ha az egymás mellett lévők nem lehetnek egyformák...
2011. jan. 23. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:

van négy szobánk és négy festék, az elsőt kifesthetik 4féle szinnel, a másodikat 3félével(mert mellete lévő nem lehet ugyan olyan..) a harmadikat is 3féleképpen, mert eztis festhetem az első szoba színével.

Eddig 4*3*3, de az utolsó szobával nem tudom mi van, sszeintem azt csak 2-vel és akk 4*3*3*2=72

2011. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!